Record de eliminări. Un arbitru a acordat 36 de cartonaşe roşii, într-un singur meci VIDEO

Titularii şi rezervele unei partide jucate în liga de juniori din Paraguay au fost eliminaţi după o bătaie generală iscată pe teren. Arbitrii sunt acuzaţi însă că nu au gestionat bine situaţia creată şi au fugit la vestiare imediat ce s-a iscat conflictul.
Romania TV
23 oct. 2012, 09:49
Record de eliminări. Un arbitru a acordat 36 de cartonaşe roşii, într-un singur meci VIDEO

Copiii cu greu pot fi ţinuţi în frâu, chiar şi atunci când ei sunt fotbalişti. Un caz cu totul ieşit din comun s-a consemnat în Paraguay, la o partidă din liga de juniori, disputată între formaţiile Teniente Farina şi Libertad, care s-a sfârşit într-un haos total.

Totul a început după ce arbitrul Nestor Guillen a eliminat câte un jucător de la fiecare echipă, după o altercaţie între cei doi. Aceştia au refuzat însă să părăsească terenul de joc şi a rezultat o încăierare în masă, în care au fost implicaţi atât titularii, cât şi rezervele.

În schimb, pentru a fi în siguranţă, arbitrii au părăsit imediat gazonul şi au mers la vestiare, unde au şi împărţit cartonaşele roşii, fără a şti exact ce se întâmplă pe teren. În total au fost acordate 36 de caronaşre roşii!

Dealtfel, preşedinţii ambelor cluburi acuză brigada de arbitrii, considerând că rolul său era de a avea grijă să nu escaladeze conflictul.