Bătaia clanurilor de romi care a speriat Marea Britanie. Localnicii au cerut intervenţia Armatei VIDEO

Scene de-o violenţă ieşită din comun au fost surprinse în oraşul Sheffield din Marea Britanie. Zeci de oameni s-au luat la bătaie pe stradă, spre groaza localnicilor care sunt îngrijoraţi că nu sunt respectate măsurile de distanţare socială. Oamenii spun că scandalagiii sunt români, însă autorităţile britanice nu au făcut publice informaţii despre naţionalitatea celor implicaţi în scandal. 
Romania TV
15 mai 2020, 19:49
Bătaia clanurilor de romi care a speriat Marea Britanie. Localnicii au cerut intervenţia Armatei VIDEO

Răfuiala a avut loc în Page Hall, una dintre cele mai sărace zone a oraşului britanic Sheffield, după declinul industriei oţelului. Potrivit localnicilor, aici scandalurile se ţin lanţ de mai multe timp între romi. 

O altercaţie izbucnită între două tabere a făcut ca peste 100 de oameni din întreg cartierul să iasă în stradă pentru a vedea scandalul, relatează Thestar.co.uk.

La faţa locului au intervenit mai multe echipaje de Poliţie pentru a-i dispersa pe scandalagii. Mai mult, unii localnici au cerut ca la faţa locului să intervină Armata pentru a pune capăt violenţelor, conform Examinerlive.co.uk.

Poliţiştii britanici spun că o femeie de 20 de ani a fost rănită în urma incidentului violent, iar aproape 50 de persoane au fost dispersate de forţele de ordine.

Localnicii din Sheffield sunt îngrijoraţi că oamenii implicaţi în scandal nu respectă măsurile de distanţare socială, nu înţeleg ce sunt acestea, iar astfel pot răspândi noul coronavirus.

Potrivit poliţiştilor britanici, multe dintre persoanele implicate în scandal nu cunosc limba engleză. DIn acest motiv, autorităţile britanice au apelat la ajutorul unui student pentru a le explica romilor că trebuie să rămână în case pentru a preveni răspândirea coronavirusului.

Protest în Piaţa Victoriei, în prima zi după starea de urgenţă. Cum reacţionează Jandarmeria în faţa protestatarilor

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Un fost mare arbitru român îl laudă pe Istvan Kovacs: „Debutul perfect! Collina a fost inspirat”. Va mai fi delegat?!
Capital.ro
Datele „anonime” nu mai sunt atât de sigure: ce riscuri ascunse ignoră companiile
Playtech.ro
Regulă nouă pentru șoferii cu experiență sub doi ani. Amenzile propuse sunt uriașe, ce mașini nu ar mai avea voie să conducă
Adevarul
Ce s-ar întâmpla dacă Putin nu ar mai conduce Rusia. Răspunsul unui politolog de la Princeton: „Întregul cerc din jurul lui este format din ultranaționaliști”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă pe plajele din Grecia! Un pește extrem de periculos și toxic ajunge la mal și mușcă turiști
iamsport.ro
Hagi confirmă ”absența importantă” a României de la CM 1994: ”Aveam nevoie de unul ca el. Am fi fost mai puternici”
MediaFlux
Încep recrutările la SRI. Salariile pornesc de la 7.500 lei. Ce posturi sunt disponibile
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?