Bărbat care ar fi trebuit să stea în carantină, prins băut şi fără permis în trafic

Un bărbat din Buzău, care ar fi trebuit să stea în izolare, a fost prins de poliţişti băut şi fără permis de conducere. Procurorii au deschis dosar penal în acest caz. 
Filip Stan
26 iun. 2020, 07:17
Bărbat care ar fi trebuit să stea în carantină, prins băut şi fără permis în trafic

Potrivit procurorilor de la Parchetului de pe lângă Judecătoria Buzău, bărbatul a fost prins în trafic de poliţişti şi oamenii legii au constatat că nu are permis de conducere, dar şi că se afla sub influenţa alcoolului. În urma verificărilor făcute, poliţiştii au aflat şi că bărbatul trebuia să fie în izolare la domiciliu.

Cazul a ajuns astfel la procurorii de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Buzău, care au înregistrat cauză penală având ca obiect infracţiunile de conducerea unui vehicul fără permis de conducere, conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe şi zădărnicirea combaterii bolilor .

„S-a reţinut faptul că, la data de 21.06.2020, organele de poliţie au depistat, în trafic, pe raza municipiului Buzău, o persoană care conducea un autoturism fără permis de conducere şi în timp ce se afla sub influenţa băuturilor alcoolice; totodată, s-a stabilit că, la acea dată, persoana în cauză ar fi trebuit să se afle în izolare la domiciliu. Cercetările penale în cauză vor fi efectuate, cu celeritate, de organele de poliţie, sub supravegherea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Buzău”, au transmis, vineri, procurorii din Buzău. 

Citeşte şi Focare de coronavirus la două centre pentru copii ale DGASPC Buzău. Şapte angajaţi au fost contaminaţi

DailyBusiness
Donald Trump a declarat că Africa de Sud ar trebui exclusă din G20 și că nu va participa la summitul de la Johannesburg
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Fotbalistul cu origini românești de la Basel a dezvăluit de ce nu mai vine atât de des în România: „Țara este cunoscută pentru asta”
Capital.ro
ANAF schimbă regulile. Băncile transmit date despre clienți și conturi. Care va fi procesul
Playtech.ro
Cele mai periculoase drumuri din România, conform numărului de accidente. Cauzele principale pentru dezastrul de pe străzi
Adevarul
Controversele din trecutul lui Fănel Bogos, patronul Vanbet anchetat de DNA: acuzații de mită, amenzi și un dosar de crimă nerezolvat
wowbiz.ro
BREAKING! Dani Mocanu, condamnat definitiv la 4 ani de închisoare cu executare pentru tentativă de omor
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Horia Moculescu: Acesta este intubat și se află la ATI
iamsport.ro
Fără dubii! Radu Banciu a spus ce rezultat va înregistra Anca Alexandrescu la alegeri: ”Asta i-am transmis”
MediaFlux
UE planifică un „Schengen militar”. Se pregătește accelerarea mișcărilor trupelor și armelor în contextul amenințării ruse
stirilekanald.ro
Un cuplu a fost surprins făcând amor într-o biserică din Italia! Preotul român i-a descoperit: „Un grav act de profanare”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai