Noile maşini ale Poliţiei, inscripţionate ca în Germania. În ce oraş circulă deja

Noile maşini ale Poliţiei, care au inscripţionări asemănătoare cu cele din Germania, au început să ia iasă pe stradă. Inspectoratul de Poliţie Judeţean Argeş este printre subunităţi din ţară care au primit noile autospeciale Dacia, în baza contractului semnat între Ministerul de Interne şi Automobile Dacia.
Romania TV
16 iul. 2020, 12:28
Noile maşini ale Poliţiei, inscripţionate ca în Germania. În ce oraş circulă deja

IPJ Argeș a primit un lot de 17 autospeciale noi Dacia Logan. Acestea vor fi repartizate structurilor de ordine publică și rutieră, atât la poliția urbană a municipiului Pitești, cât și la poliția rutieră. De asemenea, au primit vehicule noi de intervenție polițiile rurale din șase comune, conform Profit.ro.

Mașinile au dotări speciale: sisteme acustice și vizuale de avertizare, alte dispozitive pentru îndeplinirea misiunilor și sunt colantate după noua grafică.

Cât au costat noile maşini din dotarea MAI

Ministerul Afacerilor Interne plătește în total 100 de milioane de euro (483 de milioane de lei) pentru cele 6.744 de automobile contractate de la Dacia la Mioveni, dar și două exemplare Dokker produse în Maroc.

În total sunt 3.360 berline Logan și 3.382 SUV-uri Duster, care vor fi livrate treptat de compania deținută de Renault Group.

Minstrul Marcel Vela a spus că vrea să schimbe imaginea Poliției Române, pe care dorește să o transforme în Poliția Națională.

DACIA ELECTRIC nu mai este la stadiul de concept. PRIMELE IMAGINI cu Dacia Spring Electric

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Adevărata poveste a venirii lui Marius Baciu la Steaua. Dezvăluirile omului care l-a adus în Ghencea. Exclusiv
Capital.ro
Românii care trebuie să își actualizeze actele de identitate. Pot solicita Cartea Electronică de Identitate
Playtech.ro
Salariile nu mai țin pasul cu scumpirile, românii resimt tot mai puternic criza. 57% dintre angajaţi iau în calcul schimbarea locului de muncă
Adevarul
„Curentat” la factura de energie electrică: garsonieră de 12 mp taxată cu 70% din prețul locuinței
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Dezvăluiri copleșitoare despre controversatul finanțator din Liga 1: ”A murit sărac! Mitică Dragomir îi mai trimitea bani”
MediaFlux
Mesaje de „La mulți ani” pentru cei care poartă numele de Constantin sau Elena
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi