Ponta despre Andreea Lambru: Societatea românească este încă extrem de retrogradă

Premierul Victor Ponta a declarat că nu cunoaşte detalii legate de moralitatea noului secretar general adjunct al Guvernului, Andreea Lambru, şi că nici nu este interesat de "cancanuri", mai ales cele legate de doamne, apreciind că societatea este încă extrem de retrogradă, informează Mediafax.
Romania TV
13 nov. 2012, 18:13
Ponta despre Andreea Lambru: Societatea românească este încă extrem de retrogradă

Ponta spune că nu cunoaşte detalii despre moralitatea noului secretar general adjunct al Guvernului. El a mai spus că oricărei femei promovate în funcţie i se descoperă lucruri din trecut.

Întrebat de jurnalişti dacă are cunoştinţă de problemele din trecut ale noului secretar general adjunct al Guvernului, premierul a răspuns că nu cunoaşte Agenţia Naţională de Moralitate.

„Nu sunt interesat de acest gen de can-can-uri, mai ales de cele legate de doamne. Societatea românească este încă extrem de retrogradă şi oricărei femei promovate într-un fel sau altul i se descoperă lucruri din trecut. Eu nu fac astfel de research-uri”, a spus Ponta.

Andreea Ioana Lambru, succesoarea lui Dan Mihalache în funcţia de secretar general adjunct al Guvernului, are 27 de ani, a fost director de cabinet al lui Radu Stroe, este secretar general adjunct al PNL şi director comercial la Sucursala de Administrare şi Întreţinere a Fondului Imobiliar a RA-APPS

Lambru s-a născut la 12 Aprilie 1985. În 2008 a absolvit Universitatea Româno-Americană, Facultatea de Economie Generală.

În perioada 2006-2007, a fost referent la Administrarea domeniului public şi privat sector 4, Bucureşti, iar apoi, până în 2009, a fost project manager la Prospero, Bucureşti.

Din 2009 până în 2011 a fost director de cabinet al secretarului general al PNL, care la acea vreme era Radu Stroe, iar în mai 2011 a devenit secretar general adjunct al Partidului Naţional Liberal.

Potrivit declaraţiei de avere, Lambru are un autoturism Peugeot 207, iar în anul fiscal precedent a încasat 29.389 de lei de la PNL.

DailyBusiness
George Simion îi cere lui Nicușor Dan să desemneze de urgență un premier și solicită plecarea lui Ilie Bolojan de la Palatul Victoria
Spynews
Imagini halucinante! O mamă și-a abuzat fiica în plină stradă, în Constanța: ”Sunați la Protecția Copilului”
Fanatik.ro
Unicul cuvânt cu care a descris iubita lui Erling Haaland prestația senzațională a atacantului, care a marcat două goluri și a eliminat Brazilia din Cupa Mondială
Capital.ro
România pierde zeci de mii de locuri de muncă. Cristian Socol: Țara traversează o criză economică și socială profundă
Playtech.ro
Ce înseamnă că Bucureștiul este 75% „impermeabil”. De ce orașul se inundă rapid când plouă puternic
Adevarul
„Am măsurat 20°C în Groenlanda”. Avertismentul unui celebru cercetător care explică de ce România riscă să rămână fără apă
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
SCHIMBARE de ultim moment pentru românii care merg la medicul de familie‼️
iamsport.ro
Trei fotbaliști au ajuns pe ”lista neagră” a lui Dinamo! Clubul negociază rezilierea contractelor
MediaFlux
Scandal la Cupa Mondială! Cartonașul roșu primit de americanul Folarin Balogun a fost anulat la intervenția Casei Albe
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?