Chefi la cuţite 22 septembrie. Sorin Bontea a oferit cuţitul de aur. Cine este concurentul care „le-a stins lumina chefilor”

Chefi la cuţite 22 septembrie. Sorin Bontea a oferit primul cuţit de aur. Concurentul care l-a convins pe chef că merită să ajungă direct în echipa sa este Ionuţ Georgel Bulai. Reţeta de nougat cu caramel sărat şi fructe i-a purtat noroc. 
Romania TV
22 sept. 2020, 20:00
Chefi la cuţite 22 septembrie. Sorin Bontea a oferit cuţitul de aur. Cine este concurentul care

Chefi la cuţite 22 septembrie. Ionuț Georgel Bulei le-a povestit celor trei chefi cum a ajuns bucătar în Germania. 

„Trebuia să merg în construcții, eu am diploma de tehnician în instalații electrice, sunt electrician. Am plecat în construcții, trebuia să mă duc la spart zidul, la dat cu barosul. Când am ajuns acolo, unde mi s-a zis să dorm nu era pat, nu era nimic, era igrasie peste tot, era totul vraiște, nu erau geamuri…M-a luat plânsul, m-am pus pe o bancă și m-a luat plânsul, am zis că Germania nu mă vrea.

Am zis că plec acasă, dar l-am sunat pe fratele meu și a zis să mai stau. Am ajuns la el. Eu de la 14 ani lucrez ca ospătar, am decis să lucrez cât mai stau acolo, cât mai stau în Germania”, a povestit tânărul care apoi, de la o zi la alta, a învățat meserie și a ajuns de la spălat vase la bucătar experimentat.

Totuși, Ionuț Georgel Belei a așteptat cu sufletul la gură verdictul dat de cei trei chefi. Tânărul a primit cuţitul de aur de la Sorin Bontea. 

Chefi la cuţite 22 septembrie. Sorin Bontea a câştigat cea de-a opta amuletă

În cea de-a opta ediţie, Cătălin Scărlătescu, Florin Dumitrescu și Sorin Bontea s-au întrecut în tot felul de tipuri de steak pentru amuletă. 

În platoul emisiunii și-a făcut apariția celebrul chef Iosif Ștefănescu, un adevărat maestru în materie de carne și tipuri diferite de grătar. După ce a degustat preparatele chefilor, juratul a anunțat cine este fericitul câștigător, potrivit a1.ro. 

Deși toate cele trei farfurii au fost extrem de gustoase, Sorin Bontea a fost cel care a câştigat pe amuleta din ediția 8 „Chefi la cuțite”.

Citeşte şi Chef Scărlătescu şi-a făcut icoană. Chef Dumitrescu: În curând se vor face iconiţe cu tine în loc de Arsenie Boca. Nu eşti pe craca ta

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
S-a aflat! Vreme stricată de Crăciun
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet