Noi curse aeriene afectate din cauza ceţii de pe Aeroportul din Cluj-Napoca

Şase curse aeriene interne şi externe înregistrează, miercuri, întârzieri din cauza ceţii de pe Aeroportul Internaţional din Cluj-Napoca, iar din această cauză ambasadorul Marii Britanii, care trebuia să vină cu o cursă Tarom de la Bucureşti, şi-a anulat vizita.
Romania TV
21 nov. 2012, 09:54
Noi curse aeriene afectate din cauza ceţii de pe Aeroportul din Cluj-Napoca

Reprezentanţii Aeroportului Internaţional din Cluj-Napoca au declarat, miercuri, că şase curse au întârzieri din cauza ceţii, fiind vorba atât despre curse interne, cât şi interne, potrivit Mediafax.

„Cursa Tarom care trebuia să aterizeze, miercuri, la Cluj-Napoca, la ora 8.40 şi cea care trebuia să ajungă la ora 10.15 au întârzieri din cauza ceţii şi nu putem preciza orele de aterizare. De asemenea, cursa de la Luton a companiei Wizz Air, care trebuia să decoleze la ora 6.40, va pleca conform estimării la ora 12.00, fiind întârziată şi cursa Lufthansa de la Munchen care trebuia să aterizeze la ora 12.25. Mai sunt întârziate zborurile care trebuiau să decoleze spre Viena la ora 9.05 şi spre Bucureşti la 10.35”, au precizat sursele citate.

Pe de altă parte, potrivit unui comunicat de presă transmis, miercuri, de Prefectura Cluj, ambasadorul Marii Britanii în România şi-a anulat vizita în Cluj-Napoca, deoarece aeronava Tarom cu care trebuia să ajungă de la Bucureşti nu a decolat la ora stabilită, întregistrând întârziere din cauza ceţii de pe aeroportul clujean.

„Din cauza condiţiilor meteo, vizita ambasadorul Regatului Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord în România, Martin Harris, la Prefectura Cluj a fost anulată pentru o dată care va fi anunţată ulterior. Vizita era programată, miercuri, la ora 12.20”, se arată în comunicat.

Diplomatul britanic trebuia să aibă o întrevedere la Primărie şi cu primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, la ora 11.30.

Traficul aerian pe Aeroportul Internaţional din Cluj-Napoca a fost afectat de ceaţă duminică, luni şi marţi, când au fost anulate, întârziate sau redirecţionate spre alte aeroporturi cel puţin 30 de curse aeriene. Sute de pasageri au stat ore în şir în aeroport, în aşteptarea îmbunătăţirii condiţiilor meteorologice.

DailyBusiness
Litoralul pentru toţi 2025. Ce prețuri sunt la cazări și care sunt stațiunile în care pot pleca românii
Spynews
În ciuda imaginilor fierbinți cu ei doi, Bogdan Mocanu se dezice de Iasmina: „Eu sunt un băiat serios”
Bzi.ro
Dezvăluiri emoționante făcute de Andra Măruță: ”M-a luat panica, i-am transmis că sunt însărcinată!”
Fanatik.ro
Cum arată, de fapt, buletinul de vot la alegerile prezidențiale 2025, turul 1. Află totul despre votare
Capital.ro
S-au tăiat banii. Ordin revoltător venit în România de la Primărie: Pedeapsă colectivă!
Playtech.ro
Probleme pentru pensionarii din România. Ce se întâmplă cu pensiile, amânări pentru sute de mii de oameni
DailyBusiness
Prognoza meteo 1-6 mai. Temperaturile urcă spre 30°C, urmate de un val de furtuni și răcire brutală!
Adevarul
Sondaj comandat de Nicușor Dan înaintea primului tur. Luptă strânsă între candidați pentru locul doi
wowbiz.ro
Măriuca, fetița luată în plasament de Luminița Anghel, ar fi devenit mamă la 17 ani! David Pușcaș a rămas șocat când a aflat: „Eu nu pot să cred! Ultima dată când am văzut-o era un copil”
Spynews
Andreea Bălan a răbufnit după discursul lui Claudiu Bleonț la adresa fiicei lui de la Premiile Gopo: „Vă dați seama ce face în privat cu familia sa”
Spynews
Imagini rare cu Laura Cosoi și Adela Popescu. Cum arătau cele două în urmă cu 15 ani / FOTO
Evz.ro
Hârtia igienică, un pericol înșelător. Ce boli poate aduce
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
De ce a pozat Corina Ungureanu într-o revistă pentru bărbați
kanald.ro
Explozie fatală în Salonic! O femeie a murit în timp ce încerca să planteze o bombă într-un bancomat
Cancan.ro
ULTIMUL SONDAJ, înainte de alegerile prezidențiale Ce răsturnare de situație! Lupta pentru primele locuri este extrem de strânsă
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Cine a vrut să-l pună pe Călin Georgescu președintele României. O superputere mondială a dat ordin
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
stirilekanald.ro
Stare de urgență într-un oraș de la Marea Neagră
Meteorologii anunță o lună Mai cum nu a mai fost de mult în România
MediaFlux
Cum ne îmbrăcăm la alegeri. Ținute potrivite pentru fiecare
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Orașul din România unde se trăiește cel mai bine. Este peste Cluj-Napoca sau Brașov și oferă toate condițiile