Asistent medical din Teleorman, mort la 49 de ani, din cauza COVID. Alin era coordonator de peste 10 ani: Nenorocitul de virus!

Alin Gabriel Olteanu, asistent medical coordonator la Serviciul de Ambulanţă Roşiorii de Vede, a murit la doar 49 de ani din cauza noului coronavirus. Bărbatul era interlat la Spitalul Matei Balş din Bucureşti, iar după doiă săptămâni de suferinţă a pierdut lupta cu boala.
Romania TV
03 nov. 2020, 11:31
Asistent medical din Teleorman, mort la 49 de ani, din cauza COVID. Alin era coordonator de peste 10 ani: Nenorocitul de virus!

Alin era de peste 10 ani asistent medical coordonator la Serviciul de Ambulanță Județean Teleorman – Stația Roșiorii de Vede.

„Din păcate, inima colegului nostru Alin Olteanu în vârstă de 49 ani, asistent medical coordonator peste 10 ani la Serviciul de Ambulanță Județean Teleorman – Stația Roșiorii de Vede, a încetat astăzi să mai bată, după zile de luptă acerbă cu acest inamic nevăzut – COVID-19 și speranțe continue într-o minune.

Alin era un bun coleg și prieten, iar dispariţia lui atât de timpurie lasă un mare gol în viețile noastre.

Acum nu mai este printre noi și in aceste momente de grea încercare și suferință pentru întreaga familie, pentru rude și cei care l-au prețuit, Serviciul de Ambulanță Județean Teleorman transmite cele mai sincere condoleanțe și aduce un ultim omagiu.

Drum lin Alin! Dumnezeu să te aibă în pază!”, a transmis Serviciul de Ambulanță Județean Teleorman într-un comunicat.

Mesajul emoţionant trimis de o colegă de a bărbatului, după ce acesta s-a stins din viaţă

„Ambulanța e în lacrimi, portocaliul hainelor noastre se schimbă in negru, sirenele vor suna , nu pentru salvare, vor suna pentru pierderea colegului nostru bun, Alin Gabriel Olteanu. Alin, ne.am rugat pentru tine, am implorat Cerul sa te lase printre noi, dar nenorocitul ăsta de virus și.a arătat încă odată forță perfida si ti.a oprit respirația pentru totdeauna. Dumnezeu sa te odihnească, înger portocaliu!”, a scris pe Facebook o colegă a bărbatului.”, a declarat femeia.

Citeşte şi: Mărturie cutremurătoare, după ce o asistentă din Olt a decedat de COVID: Îmi spunea că a intra în Puşcăria Iadului!

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Haos la Istanbul! Comentatorul Emil Grădinescu și Basarab Panduru, blocați să intre pe stadion înainte de Turcia – România
Capital.ro
Pensie mai mică decât te aștepți. Cum te afectează la pensie anii lucrați „la negru”. Soluții pentru a reduce pierderile
Playtech.ro
Cât economisești dacă mergi o lună fără mașină în București. Câți bani îți rămân în buzunar
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Noelia va fi eutanasiată la cerere. Povestea de viață a tinerei de 25 de ani este sfâșietoare: „Vreau doar să nu mai sufăr”
iamsport.ro
După Gigi Becali, încă un patron din SuperLiga a finanțat PSD: ”Nu m-am gândit niciodată că-i voi ajuta”
MediaFlux
Singurul muzeu din România unde nu ai voie să faci fotografii de frica spiritelor! Aici au avut loc mai multe întâmplări ciudate
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu. Analiza FIFA
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj