Braşov: Doi candidaţi ARD care au organizat o pomană electorală, s-au trezit cu poliţia la uşă VIDEO

Voturile pentru alegerile din decembrie trec prin stomac. Candidaţii Alianţei România Dreaptă au făcut cinste mai multor braşoveni într-un restaurant din oraş. Deşi era evident ce se întâmpla în interiorul localului, reprezentanţii ARD au negat acuzaţiile, spunând că a fost o petrecere între membrii formaţiunii politice.
Romania TV
24 nov. 2012, 08:35
Braşov: Doi candidaţi ARD care au organizat o pomană electorală, s-au trezit cu poliţia la uşă VIDEO

Zeci de braşoveni au participat, vineri seară, la o o petrecere organizată, la un restaurant din localitate, de doi candidaţi ARD la alegerile parlamentare, Adrian Oprică şi Florin Staicu.

Invitaţii la restaurant au fost bine instruiţi să nu scoată o vorbă despre petrecere, astfel că majoritatea nu au recunoscut motivul pentru care se aflau la restaurant, dar au fost şi persoane care i-au dat de gol pe politicieni, chiar dacă habar nu aveau cum se numesc aceştia.

Sesizarea a fost făcută de candidata PRM în colegiul numărul 7 din Braşov, Carmen Ionescu. Femeia a sunat la 112 şi a reclamat faptul că reprezentanţii ARD dau pomeni electorale.

„Am primit informaţii de la cetăţenii din cartierul Astra, colegiul pe care candidez şi eu, că are loc o masă care este neconformă cu legea 34 şi cred că nu este normal ca din banii cetăţenilor să se plătească aceste mese şi mite electorale”, a spus Carmen Ionescu dispecerilor de la 112.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Prima imagine de la accidentul în care a murit Tal Berkovich de la Chefi la cuțite! Unde mergea și cine o însoțea în mașină
Fanatik.ro
De ce i s-a spus ”Groapa din Ștefan cel Mare” stadionului Dinamo. De unde provine, de fapt, denumirea
Capital.ro
Călin Georgescu ar putea prelua cel mai bine cotat partid. George Simion, contestat în interiorul AUR
Playtech.ro
Acte necesare pentru vânzarea unei case. Documentul fără de care nu poţi înstrăina un imobil
Adevarul
Unde s-ar ascunde, de fapt, Abdullah Ataș — milionarul care a omorât un polițist și a evadat
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
A aflat că românul care a câștigat Cupa Campionilor a fost turnător pentru Securitate și a avut o reacție surprinzătoare: ”Suntem oameni cu glagorie toți”
MediaFlux
Pensii februarie. Plățile s-ar putea face diferit pentru români. Ce schimbări ar aduce Ministerul Finanțelor pentru februarie
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil