Steaua a început returul în forţă. A surclasat-o cu 6-0 pe Concordia Chiajna

Vineri a început returul Ligii I, cu partidele Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu 1-1 şi Concordia Chiajna - Steaua 0-6. Roş-albaştrii s-au distanţat la 10 puncte în fruntea clasamentului.
Romania TV
30 nov. 2012, 20:44
Steaua a început returul în forţă. A surclasat-o cu 6-0 pe Concordia Chiajna

La 8 zile după ce a fost îngenunchată de VfB Stuttgart în Liga Europa şi la 4 zile după ce a pierdut la Braşov în ultima etapă din turul Ligii I, Steaua s-a răzbunat cu vârf şi îndesat pe Concordia Chiajna, pe care a învins-o cu 6-0 în prima etapă a returului. Cei care prevesteau prăbuşirea Stelei după sincopele din ultimele 10 zile s-au înşelat amarnic, iar Laurenţiu Reghecampf le-a dovedit că respectivele meciuri au fost simple accidente.

Roş-albaştrii şi-au regăsit repede ritmul şi au deschis scorul în minutul 14, după un şutb de excepţie expediat de Chiricheş, de la 25 de metri. Rusescu a ridicat scorul la 2-0, printr-o lovitură de cap, în minutul 33, şi tot el a stabilit scorul pauzei, 3-0, în minutul 42, finalizând acţiunea cu o „scăriţă”. Tot trei goluri a marcat Steaua şi după pauză, prin Nikolic (min. 49), Cristi Tănase (min. 55) şi Adi Rocha (min. 76), iar până la final Purece, de la Concordia, a fost eliminat (min. 82), însă elevii lui Reghecampf nu au mai forţat înscrierea golului de 7-0. Victoria confortabilă le dă speranţe steliştilor pentru ultimul meci din grupele Ligii Europa, programat joi, la Copenhaga, unde formaţia noastră trebuie să obţină cel puţin un rezultat de egalitate.

Tot vineri, în etapa a 18-a a Ligii I, s-a mai disputat întâlnirea Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu, încheiată cu scorul de 1-1. Sâmbătă sunt programate partidele FC Braşov – Viitorul Constanţa (ora 18.00) şi Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj (ora 20.30), iar duminică se joacă Ceahlăul – Petrolul (ora 18.00) şi FC Vaslui – Rapid (min. 20.30).

Clasament: 1. Steaua – 44p; 2. Astra – 34p; 3. Pandurii – 34p; 4. FC Vaslui – 31p; 5. CFR Cluj – 28p.

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Șumudică, reacție șoc: “N-avem nicio șansă cu Turcia! Am stat în carantină Covid cu turcul de la Roma! Făcea 1000 abdomene pe zi”. Tehnicianul a analizat echipa României pentru barajul de CM
Capital.ro
Călin Georgescu, anunț despre banii românilor. Cum sunt folosiți, de fapt: Nu-ți trebuie armată ca să distrugi o țară
Playtech.ro
Care este pluralul corect al cuvântului „spam”. Cei mai mulţi folosesc forma greşită
Adevarul
Noua găselniţă a turiștilor români în Grecia îi pune în dificultate pe proprietarii de taverne. Unde mănâncă în vacanţe
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Elena Merișoreanu s-a văzut cu Valentin Sanfira, după vestea divorțului. Ce a spus artistul despre despărțirea de Codruța Filip: „Se vedea pe ochii lui că e trist”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lovitură pentru șoferi! OUG pentru ieftinirea carburanților a fost amânată din nou
iamsport.ro
Gică Hagi e contestat: ”Nu merită să devină selecționerul României. E o pierdere de timp”
MediaFlux
PAPARAZZI Patrice Cărăușan de la Survivor se ascunde prin București! Vedeta Antena 1, încă în concurs, camuflată alături de iubit FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj