Sediul Institutului de Studii Liberale din Capitală a fost spart

Sediul Institutului de Studii Liberale din Capitală a fost spart, au declarat duminică oficiali din Poliţia Capitalei. Potrivit acestora, din clădire au fost sustrase articole de birotică.
Romania TV
09 dec. 2012, 12:12
Sediul Institutului de Studii Liberale din Capitală a fost spart

Poliţia Capitalei a fost sesizată duminică, în jurul orei 11,20, cu privire la faptul că într-un imobil situat pe strada Armenească din sectorul 2 persoane necunoscute ar fi pătruns prin efracţie şi ar fi sustras mai multe bunuri, se arată într-un comunicat al Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti.

La faţa locului s-au deplasat poliţiştii bucureşteni, care fac verificări cu privire la evenimentul semnalat. Din primele cercetări a rezultat faptul că persoane necunoscute ar fi pătruns prin efracţie în imobil şi ar fi furat mai multe bunuri din două birouri, menţionează agerpres.ro.

Poliţiştii Capitalei continuă cercetările sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt calificat pentru identificarea autorilor şi pentru stabilirea cu exactitate a situaţiei de fapt.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Răsturnare de situație! Mihai Stoica, vești extraordinare înainte de FCSB – Rapid: revenire spectaculoasă! Update Exclusiv
Capital.ro
Fermierii din România care pot pierde terenul agricol. Va fi scos la licitație de executorul judecătoresc
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”