Apar detalii cutremurătoare despre cazul bărbatului care şi-a înjunghiat gemenele: „Era plină de sânge şi era în pijamale”

Apar mărturii cutremurătoare despre bărbatul care şi-a înjunghiat fetiţele gemene şi pe soţia lui, după o ceartă de cuplu. O vecină la care s-au dus victimele după incident a făcut declaraţii de-a dreptul şocante.
Filip Stan
06 nov. 2021, 14:18
Apar detalii cutremurătoare despre cazul bărbatului care şi-a înjunghiat gemenele:
foto - Antena 3

Apar mărturii cutremurătoare despre bărbatul care şi-a înjunghiat gemenele şi pe soţia lui, după o ceartă de cuplu. O vecină la care s-au dus victimele după incident a făcut declaraţii de-a dreptul şocante.

Femeia a reuşit să fugă, împreună cu băiatul cel mare, la o vecină pentru a chema ajutoare. „Mama nu a intrat, a intrat numai copilul. Mama era afară la uşă(…). Vecinii au chemat Poliţia şi Salvarea”, a spus vecina, pentru Antena 3.

„Era plină de sânge şi era în pijamale. I-au aruncat vecinii capot şi a luat pe ea(…).Era în atac de panică, tremura toată. A zis că nu i s-a întâmplat niciodată aşa ceva. Îl ştiam un om cuminte, liniştit. Avea o familie frumoasă, avea două fetiţe gemene”, a mai spus vecina.

Criminalul: „Îmi pare rău că n-a fost și soacra aici”

Crimă îngrozitoare s-a petrecut într-un apartament din Roman, judeţul Neamţ. Un bărbat şi-a înjunghiat fetiţele gemene şi soţia, după o ceartă în cuplu, Poliţiştii au intervenit de urgenţă sâmbătă dimineaţa într-un apartament din Roman, unde s-a petrecut crima oribilă.

În jurul orei 8, a fost înregistrat un prim apel 112, efectuat de un vecin, cu privire la faptul că Nicolae D., din municipiul Roman, își agresează soția.

Echipajul sosit la fața locului, prin forțarea ușii de acces, a pătruns în locuința acestora și au găsit cele două fiice gemene ale autorului, în vârstă de 3 luni, înjunghiate, în zonă inimii, respectiv a abdomenului.

Cele două copile şi soţia au fost duse de urgenţă la spital. Una dintre fetiţe a murit. Cercetările în acest caz continuă.

După ce a fost încătuşat, criminalul le-a spus anchetatorilor că regretă un singur lucru: „Îmi pare rău că n-a fost și soacra aici”.

Citiţi şi Crimă cumplită în Neamţ! Şi-a înjunghiat fetiţele gemene după o ceartă cu soţia. „Îmi pare rău că n-a fost și soacra aici”

Citiţi şi Scene şocante! Un adolescent a înjunghiat o femeie într-un magazin din Cluj – Napoca

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Transferul anului în televiziune! Denise Rifai a semnat cu Antena 1! Ce emisiune va prezenta
Fanatik.ro
Florin Prunea, amintiri de colecție de la începuturile la Dinamo: „Îmi furau echipamentul și mă bătea tata acasă de mă rupea!”
Capital.ro
Dosar penal pentru permisul de conducere categoria B. Când nu ai drept de circulație în România, deși permisul e legal
Playtech.ro
Furnizorul care propune cel mai mic preț de la 1 aprilie 2026. Ce oferte au afișat E.On, Engie, PPC și ceilalți furnizori după eliminarea plafonării
Adevarul
Actor celebru demontează nostalgia comunistă: „Unde dracu era omenia? Toți erau turnători”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alin, un kinetoterapeut de 33 de ani din Pitești, și-a pus capăt zilelor în propriul cabinet. Era căsătorit și avea un băiețel
iamsport.ro
Incredibil! Cum aranja Gino Iorgulescu meciuri când activa în Liga 1: ”Strategia lui Gigi Becali îmi aduce aminte de a lui”
MediaFlux
România, în război direct cu Rusia? Anunțul de la vârfului Statului Major al Apărării
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil