Preşedintele Traian Băsescu a ieşit cu snowmobilul pe pârtia din Predeal

Preşedintele Traian Băsescu a ieşit, duminică la prânz, cu snowmobilul pe pârtia Clăbucet din Predeal, el aflându-se cazat, de sâmbătă, la vila de protocol din staţiune, alături de soţia sa, Maria Băsescu.
Romania TV
06 ian. 2013, 11:58
Preşedintele Traian Băsescu a ieşit cu snowmobilul pe pârtia din Predeal

Preşedintele Traian Băsescu a ieşit cu snowmobilul în jurul orei 12.00 şi nu a făcut nicio declaraţie jurnaliştilor, spunându-le doar bună dimineaţa.

Şeful statului a petrecut acest week-end la vila de protocol din Predeal, împreună cu soţia sa, urmând să se întoarcă la Bucureşti duminică seară.

Şeful statului a fost pe pârtie cu snowmobilul şi în cursul zilei de sâmbătă, unde a stat aproximativ două ore. El nu a făcut declaraţii jurnaliştilor, spunând doar că se simte foarte bine.

Preşedintele Traian Băsescu şi soţia sa şi-au petrecut la Predeal şi Crăciunul, iar Revelionul şeful statului l-a petrecut la un hotel de patru stele din staţiunea Covasna, alături de soţia sa şi cele două fiice, dar şi de Elena Udrea şi de soţul acesteia şi de familia primarului din Arad, Gheorghe Falcă, fin al preşedintelui, potrivit Mediafax.

La petrecerea de Revelion de la hotelul din Covasna au fost şi Prinţul Paul şi Prinţesa Lia, cărora Băsescu le-a botezat fiul. Şeful statului a ajuns la petrecere în jurul orei 22.00, fără să facă declaraţii, şi a plecat în jurul orei 03.00. Preşedintele Băsescu a ajuns la hotel împreună cu soţia sa, Maria Băsescu, şi cu cele două fiice, Ioana şi Elena, şi soţul celei din urmă, Bogdan Ionescu.

În prima zi din 2013, Traian Băsescu a ieşit la o plimbare în staţiunea Covasna, împreună cu soţia sa, Maria, cu primarul din Arad Gheorghe Falcă şi familia acestuia, şeful statului ţinând-o la un moment dat de mână pe fiica lui Falcă, iar alături de ei s-au plimbat şi Elena Udrea şi soţul acesteia.

DailyBusiness
Milionarul din România care și-a pus computer și aer condiționat în cavou. Motivul surprinzător pentru care a făcut acest lucru
Spynews
Alina Pușcaș s-a întors la facultate, la 41 de ani! Prezentatoarea TV va face un master. Ce specializare a ales
Bzi.ro
Irina Fodor, dezvăluiri îngrozitoare din show-ul Antenei 1! Care a fost coșmarul de la Asia Express!
Fanatik.ro
Suma uriașă pe care o pierde cel bine plătit bugetar al țării, după reforma lui Bolojan. Surpriza neplăcută din proiectul adoptat
Capital.ro
Statul vrea bani de la români. Trebuie să achitați minim 500 de lei începând de vineri. Termenul final este 12 septembrie
Playtech.ro
Tot mai mulți români jefuiți în hoteluri din Turcia: “Mi s-au furat de către cameriste o pereche de cercei și un inel cu pietre semiprețioase”
Adevarul
COVID-19 revine în forță la început de an școlar: „Avem o creștere de peste 80% pe săptămână”. Simptome neobișnuite la copii
wowbiz.ro
Ioana Tufaru, la un pas de moarte. Soțul, Ionuț, a găsit-o leșinată pe jos în casă și s-a speriat teribil. ”Puteam să mă duc…dincolo”. Primele declarații sunt șocante
Economica.net
Apare o nouă fabrică de autobuze electrice în România
Prosport.ro
FOTO. Cum arată mama a doi copii care a participat la Campionatele Mondiale de Bikini Fitness
kanald.ro
Tragedie în lumea sportului! Fostul căpitan al naționalei a murit după ce a sărit în apă de pe un pod
Cancan.ro
Primul mesaj al Mihaelei Rădulescu, după reîntoarcerea în România. Bărbatul pentru care are cuvinte de laudă după moartea lui Felix Baumgartner
iamsport.ro
Bombă! FCSB a făcut o ofertă uriașă pentru un jucător de la Eintracht Frankfurt
MediaFlux
Începe sau nu școala pe 8 septembrie? Ministrul Educației, anunț de ultimă oră
stirilekanald.ro
Cine sunt soții care și-au pus capăt zilelor împreună. S-au aruncat în gol de la etajul trei
substantial.ro
Dacă o persoană nouă te curentează la prima atingere, iată ce înseamnă