Emma Răducanu nu se mai simte în siguranță în casa părinţilor. Vedeta vrea să se mute într-un complex ultra-securizat după ce un individ a vizitat-o de trei ori

Emma Răducanu caută o casă nouă într-o comunitate sigură, închisă, după ce un individ care o urmărea constant a fost prins şi va fi condamnat luna aceasta.
Daniel Spătaru
07 feb. 2022, 08:34
Emma Răducanu nu se mai simte în siguranță în casa părinţilor. Vedeta vrea să se mute într-un complex ultra-securizat după ce un individ a vizitat-o de trei ori

Emma Răducanu (19 ani) s-ar fi orientat deja spre un complex închis şi securizat din afara Londrei, unde casele costă până la 15 milioane de lire sterline. „Ea caută un loc cu CCTV și sisteme de securitate și bodyguarzi. De asemenea, este foarte probabil să își cheme şi părinții să împartă cu ea noua casă”, a declarat o sursă, pentru Daily Mail.

Decizia de a se muta vine după ce fostul șofer de livrare Amazon, Amrit Magar, în vârstă de 35 de ani, a fost găsit vinovat de urmărirea vedetei și va fi condamnat luna aceasta. Bărbatul a „vizitat-o” ​​de trei ori și a furat pantoful tatălui ei ca „suvenir”, potrivit unui tribunal din capitala Angliei.

Citeşte şi Emma Răducanu şi-a etalat colecţia de bijuterii la Australian Open. Accesoriile de lux purtate costă aproape 50.000 de euro!

Campioana de la US Open a declarat poliției că „se uită în mod constant peste umăr”, după ce fostul șofer i-a găsit adresa și i-a lăsat bileţele, flori și chiar decorațiuni de Crăciun.

După ce a urmărit-o la televizor în timp ce era șomer, Amrit Magar a mers în suburbia londoneză unde Emma locuiește cu părinții, și le-a cerut vecinilor indicații pentru a ajunge acasă la aceasta. După ce a găsit adresa, i-a lăsat un bilet de dragoste, iar cu altă ocazie a desenat o hartă pe care a marcat cei 35 de km pe care i-a parcurs de la Edgware, în nordul Londrei, în speranța de a o întâlni.

Citeşte şi Emma Răducanu trece prin clipe de coşmar: „Sunt îngrozită să ies din casă!”

De asemenea, Magar a împodobit un brad cu luminiţe de Crăciun, în grădina din fața casei Emmei, și apoi a furat un pantof de pe verandă, crezând că îi aparține vedetei, însă îi aparţinea tatălui acesteia. Când a fost arestat, Magar a fost găsit cu pantoful în geantă și le-a spus pe ofițerilor că este un „suvenir”.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Taxă obligatorie pe toate drumurile din România. Șoferii, amendați dacă achită după termenul impus
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai