Accident grav în Bistriţa-Năsăud: O fetiţă de doi ani a murit, iar părinţii ei au fost răniţi

O fetiţă în vârstă de doi ani şi trei luni a murit, joi seară, iar părinţii ei au fost răniţi, în urma unui accident care a avut loc pe DN 17, în Pasul Tihuţa, după ce maşina în care se aflau a fost lovită de un microbuz.
Romania TV
25 ian. 2013, 09:14
Accident grav în Bistriţa-Năsăud: O fetiţă de doi ani a murit, iar părinţii ei au fost răniţi

Accidentul a avut loc pe DN 17, la intrarea în Pasul Tihuţa, unde maşina în care se aflau fetiţa şi părinţii ei a fost lovită de un microbuz, potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Bistriţa-Năsăud, Antonela Gorgan.

„Şoferul microbuzului, un bărbat din Bistriţa, a făcut o depăşire neregulamentară, a intrat pe sens opus şi a lovit maşina în care se aflau trei persoane din judeţul Cluj, doi adulţi şi o fetiţă de doi ani şi trei luni. În urma impactului, toţi trei au fost răniţi, adulţii uşor, iar fetiţa grav. De altfel, ea a şi decedat ulterior. Şoferii au fost testaţi cu aparatul etilotest, dar nu consumaseră alcool. Facem cercetări în acest caz ca să aflăm cauzele accidentului şi vinovaţii de producerea lui”, a spus Gorgan.

Potrivit unui comunicat de presă al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Bistriţa-Năsăud, pompierii militari au acordat răniţilor îngrijiri la locul accidentului, apoi aceştia au fost preluaţi de medici şi transportaţi la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Bistriţa.

Fetiţa era în viaţă când a fost scoasă din maşină de pompieri, însă starea ei era gravă. Ea a decedat ulterior la spital.

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Adrian Mutu, la un pas de a prelua o națională de top. „7 jucători din Anglia și 5 din Franța!”
Capital.ro
Elena Udrea face dezvăluiri despre Siegfried Mureșan. Fostul ministru: „Nu mă dezic de cei pe care i-am promovat”
Playtech.ro
40 de grade și nopți tropicale. De ce România este mai puțin pregătită decât Franța pentru canicula extremă
Adevarul
Moscova, transformată în „fortăreață”. Cum își protejează Kremlinul elita cu sisteme S-500 și Pantsir
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Bilanțul cutremurelor devastatoare din Venezuela a ajuns la 589 de morți. Oamenii caută prin ruine cu mâinile goale după supraviețuitori
iamsport.ro
Prunea s-a întâlnit cu Budescu la mare și a fost năucit: ”Abia vorbea”
MediaFlux
EXCLUSIV VIDEO Scandal în Sectorul 1 privind salubrizarea: Angajați Romprest, blocați într-un autobuz și presați să semneze cu Blue Planet, noul operator
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?