Finala Chefi fără limite sezonul 1. Nobo e marele câștigător al show-ului culinar

Update. Nobo a câștigat primul sezon al emisiunii Chefi fără Limite. "Nu am câștigat în viața mea nimic. Nu îmi vine să cred!", a spus marele câștigător al show-ului.
Filip Stan
27 apr. 2022, 23:47
Finala Chefi fără limite sezonul 1. Nobo e marele câștigător al show-ului culinar

„E greu pentru cineva care a muncit atât de mult să realizeze că jocul s-a terminat. Nu am câștigat în viața mea nimic. Nu îmi vine să cred că am câștigat acum”, a spus Nobo după ce a aflat că a câștigat concursul culinar.

„Primul lucru pe care o să l fac va fi să mi plătesc datoriile acumulate în pandemie”, a dezvăluit el, întrebat ce va face cu banii câștigați.

Jurații de la Chefi fără Limite l-au felicitat cu toții pe Nobo. Chef Sorin Bontea a fost în culmea fericirii, câștigătorul fiind un concurent din echipa sa. „Eu cred că a fost concurentul cel mai bun din acest sezon”, a spus el.

Știre inițială

Sezonul 1 al emisiunii „Chefi fără limite” se apropie de final. În această seară va fi desemnat marele câștigător.

Finala Chefi fără limite. În cursa pentru marele premiu sunt trei concurenți, Laura, Nobo și Istvan. Cei trei vor să obțină cât mai multe farfurii din partea juriului la finalul a două luni de călătorii și gătit prin Grecia.

Așadar, în această seară, unul dintre cei trei finaliști al „Chefi fără limite” va deveni marele câștigător. Laura și Nobo fac parte din echipa lui Chef Sorin Bontea și Istvan din echipa lui Chef Cătălin Scărlătescu

Finaliștii au de pregătit un starter, un fel principal și un desert. Fiecare preparat va fi notat separat de juriul serii, iar la final cel care va obține cea mai mare medie va fi desemnat câștigător.

Juriul „Chefi fără limite” este alcătuit din Chef Ettore Botrini, unul dintre cei mai apreciați chefi din Grecia, deținătorul unei stele Michelin, Chef Adam Kodovas și Chef Vasilis Mouratidis, doi dintre jurații Chefi la cuțite varianta grecească, Chef Florin Dumitrescu, aflat pentru prima oară în postura de a juriza o finală și Marius Tudosiei și Chef Iosif Ștefănescu, doi mari cunoscători ai artei gastronomice.

Cum au ajuns Laura, Nobo și Istvan în finala Chefi fără limite

În ediția de pe 26 aprilie 2022 a emisiunii Chefi fără limite, în a doua etapă a Finalei Concursului, cei șase concurenți rămași în competiție au dat tot ce au avut mai bun pentru a se califica în Marea finală. Tema ediției a fost signature dish. Concurenții au fost nevoiți să gătească de la zero un preparat asupra căruia să-și pună amprenta.

Au existat și probe unde premiul a constat în avantaje. Astfel, la proba botezului, Laura Eremia, din echipa verde, a câștigat cutia verde. Aceasta era plină cu produse ce i-au folosit concurentei la gătit. Elena a fost prima care s-a calificat în Marea Finală.

A urmat apoi Daniel Jumuga (Nobo), membru al echipei verzi. El și-a câștigat dreptul de a începe să pregătească mâncarea cu 10 minute înaintea rivalilor săi și a fost cel de-al doilea concurent intrat în cursa pentru marele premiu.

La proba chefilor cu reinterpretarea kebabului s-a remarcat chef Cătălin Scărlătescu. Acesta a câștigat premiul de a avea rețeta sa în meniul unui restaurant special din Atena, dar și privilegiul de a trimite un concurent în Finală. Bucătarul profesionist l-a ales pe Istvan Kozocsa.

Citește și CÂŞTIGĂTOR CHEFI FĂRĂ LIMITE 2022. Surpriză uriaşă, s-a aflat marele secret înainte de finală

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
A murit un celebru interlop român din garda veche! Familia lui este în stare de șoc
Fanatik.ro
Wyscout și Opta au dat verdictul înainte de Dinamo – FCSB. Aici se poate decide derby-ul pentru Europa!
Capital.ro
Parlamentul schimbă regulile pentru pensionari și veteranii de război. Talonul de pensie va include cod QR
Playtech.ro
Actele pe care asociația de proprietari este obligată să le arate locatarilor. Ce drepturi ai dacă administratorul refuză accesul la documente
Adevarul
Imagini șocante într-un autobuz din Piteşti. Bătaie în toată regula între şofer şi o femeie. Mai mulţi pasageri au avut nevoie de îngrijiri medicale
wowbiz.ro
Noi detalii șocante în cazul crimei din Târgu Jiu. Bătrâna ucisă de nepot obținuse ordin de protecție împotriva fiicei sale. Astăzi femeia a făcut scandal cu vecinii: „Voi i-ați dat nas nenorocitei”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„Trebuia să fiu acasă” Unde era mama celor doi frați din Târgu Jiu, în timpul tragediei. Mărturia care dă totul peste cap
iamsport.ro
Era apropiat de Gigi Becali, dar acum șterge pe jos cu el: ”Ești o gâză mică, te crezi mai dihai decât Iulius Cezar, nu mai gândești normal! Peștele se împute de la cap”
MediaFlux
Acord de ultimă oră între SUA și Iran. Cine câștigă, cine cedează
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți