Aurel Tămaş, în lacrimi: „Din păcate, această boală nu iartă”. O îndrăgită cântăreaţă a murit fulgerător

Regretata artista a fost colega la scoala cu Aurel Tamas. Ea a fost condusă duminică pe ultimul drum, în comuna Cojocna din Cluj.
Alina Costache
04 iul. 2022, 09:15
Aurel Tămaş, în lacrimi:

Inca o veste trista indoliaza lumea folclorului. Crucita Cristelecan a pierdut lupta cu o boala crunta dupa ce a incercat tratamente chiar si in Spania. Regretata artista a fost colega la scoala cu Aurel Tămaş.

Indragita cantareata din zona Clujului s-a stins din viata in urma unei lungi suferinte. Crucita Cristelecan a mers si in Spania, la fiica sa, sa lupte cu necrutatoarea boala insa tratamentul nu a dat roade. S-a intors in locul natal unde a plecat la ceruri.

Doliu în folclorul românesc. A murit şi al doilea dintre fraţii Petreuş
”Azi dimineata am primit vestea conform careia Crucita a plecat in lumea celor fara de dor. Imi pare rau! A fost o colega de scoala tot timpul cu zambetul pe buze, a inceput din timpul liceului sa cante alaturi de noi. Am fost alaturi de ea la evenimente fericite din viata ei, la nunta fiicei sale, in Spania.

Ea a lucrat si in televiziune un timp, facea emisiuni folclorice. Din pacate, boala aceasta nu iarta, sunt putini oameni care raspund tratamentelor. Imi pare rau, o stiam o luptatoare. Dumnezeu s-o odihneasca si condoleante familiei!”, a declarat Aurel Tamas pentru Star Popular.

 

”Chiar ne pare rau ca a murit. Putea sa traiasca mult si bine sa-i bucure pe oameni cu felul ei, cu vocea ei. Venim pe rand si mergem pe sarite. A fost bolnava, stiu ca a mers la fiica ei, in Spania, la tratament dar nu a dat roade. S-a intors acasa si a mai suferit vreo sase luni, a stat in pat o perioada lunga.”, a declarat Mihaela Grindean pentru Star Popular.

Tragedie în folclorul românesc. A murit îndrăgita interpretă de muzică populară Magdalena Cidoiu
Fiica artistei a transmis un mesaj pe retelele de socializare pentru cei care vor sa-i aduca un ultim omagiu regretatei cantarete.

”Dragi prieteni si oameni apropiați, cu durere in suflete va anuntam ca iubita noastră mama, Crucita Cistelecan a plecat in Ceruri! Priveghiul va avea loc Sâmbătă, 2 Iulie 2022, orele 19:00, in Sat Dezmir, Comuna Apahida, jud. Cluj, la Capela Ortodoxa Dezmir, str. Trandafirilor (capătul străzii). Înmormântarea va avea loc Duminica, 3 Iulie 2022, orele 13:00, in Satul natal al mamei noastre, sat Iuriu de Câmpie, str. Traian nr. 1, comuna Cojocna, jud. Cluj.”

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Cum le-a luat fața Mirabela Grădinaru lui Brigitte Macron și soției lui Zelenski, la Washington. O stilistă analizează fotografia devenită virală: „E singura din acest trio”
Capital.ro
Călin Georgescu anunță marea schimbare în România: Am câștigat. Lucrurile nu vor rămâne așa!
Playtech.ro
Ce drepturi ai dacă ești concediat. Cum te protejează legea și ce poți face
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
iamsport.ro
A izbucnit după ce fotbalistul român nu a fost convocat pentru barajul contra Turciei: ”L-ai adus pe Stanciu, care joacă în China!”
MediaFlux
O dronă a explodat în Tulcea! Primele imagini video
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu. Analiza FIFA
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj