Mircea Geoană, audiat la DNA VIDEO

Preşedintele Senatului, Mircea Geoană, s-a prezentat, miercuri, la Direcţia Naţională Anticorupţie. El ar fi dat declaraţii în calitate de martor în dosarul lui Cătălin Voicu. Mircea Geoană ar fi fost înregistrat când o membră a PSD i-a cerut numărul de telefon al lui Cătălin Voicu, potrivit romanialiberă.ro.
Romania TV
26 oct. 2011, 10:02
Mircea Geoană, audiat la DNA VIDEO

Mircea Geoană a venit neînsoţit de avocat la DNA. La ieşirea de la audieri, preşedintele Senatului a declarat că  a venit în calitate de martor . „Conţinutul discutiilor este confidenţial”, a declarat Geoană, după ce a ieşit de la audieri, negând faptul că negat că dosarul în care a fost audiat ar avea legătură cu senatorul Cătălin Voicu sau cu Ionuţ Costea, preşedintele Eximbank.

Potrivit romanialiberă.ro, a dat declaraţii în calitate de martor în dosarul lui Cătălin Voicu.

Fostul senator Cătălin Voicu este cercetat pentru fapte de corupţie. Potrivit cererii de arestare trimise la Inalta Curte de Casatie si Justitie, în 2006 ar fi avut loc un schimb de SMS-uri între Mircea Geoană şi vicepreşedinta PSD Dolj, Maria Schutz. Aceasta se plângea că e cercetată penal alături de alţi membri ai PSD, iar Geoană îi răspundea chemând-o la Bucureşti.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
La trei ani de la moartea marelui fotbalist, soția acestuia a făcut un anunț neașteptat: ”Vorbește din nou cu el”
Capital.ro
Montarea repartitoarelor de căldură. Măsura care se pregătește pentru românii conectați la încălzirea centrală. Când ar putea deveni obligatorie
Playtech.ro
'Mira-m-aș' sau 'miram-aș'? Cum se scrie corect și care este explicația
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Taxă pe electrocasnice în Uniunea Europeană. Pe listă intră frigiderele și mașinile de spălat
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”