Piedone a cedat în închisoare după doar două luni! Plânge la gratii: „Două luni topite din viață! Nevinovat între pereții ăștia de beton! Drumul vieții mele e plin cu amar!”

Cristian Popescu Piedone își plânge de milă în închisoare. După două luni petrecute după gratii, fostul primar al Sectorului 5, își dorește să plece cât mai repede.
Alina Costache
14 iul. 2022, 13:51
Piedone a cedat în închisoare după doar două luni! Plânge la gratii:

Piedone le-a transmis urmăritorilor săi de pe Facebook că suferă foarte mult de când a fost închis, dar că încearcă să reziste. Fostul edil al Sectorului 5 vrea să le demonstreze tuturor că e nevinovat și că face închisoare pe nedrept.

”Două luni topite din viață. Două luni de rugăciuni. Două luni de amar. Două luni de lacrimi văzute și nevăzute. Două luni fără sotie, fără copii, fără nepoți, fără prieteni. Două luni de dor. Două luni, nevinovat, între pereții ăștia de beton. Oamenii mei dragi, îmi este dor de voi. Am muncit mult în viață, ca să-mi croiesc drum bun.

Și l-am avut! Dar s-a întâmplat să țin umbrela atunci când a plouat cu năpasta! Și drumul vieții mele s-a umplut cu amar. Acum… s-a dus și munca, s-a dus și drumul. Îmi duc Crucea, așa cum mi-a fost hărăzit, și o să lupt în continuare. Vă rog să-mi scrieți, așadar, la adresa următoare: Penitenciarul Jilava, Str. Sabarului, Nr. 1. Să aveți bucurii în case, oameni buni! Cu dragoste și cu respect, Piedone, nevinovat”, a transmis fostul edil.

Cei care au citit mesajul i-au lăsat și numeroase comentarii de încurajare și apreciere:

  • „Fiți puternic, domnule Piedone! Vă susținem și vă iubim!! Calde îmbrățișări de la Câmpia Turzii”
  • „Sa va ajute Dumnezeu sa treceți peste. Va sustin NEVINOVAT”
  • „Domnule primar, ne este dor de dumneavoastră. Ne este dor de omul puternic, gospodar, cu suflet mare. Acum treceți printr- o perioada grea fiind lipsit de libertate, și nevinovat. Sunt convinsă că și înainte , nu v-a fost ușor cu sabia deasupra capului . Vă așteptăm cu drag in sectorul nostru, pe care l- ați „ridicat” făcând din „imposibilul posibil”. Mult respect!” i-au spus internauții.
  • „Cei vinovați sunt liberi. Fiți puternic pentru că Dumnezeu îi va pedepsi, pe acei șarlatani”.
  • „Fiecare zi din viața noastră e frumoasă. Să ne rugăm de sănătate. Nu trebuie să vă consumați. Va trece și toate se vor aranja. Multă sănătate.Eu când eram la greu mă gândeam că alții sunt mai rău ca mine. Să ne gândim că unii nu au mâini, picioare sau sunt orbi.Va trece totul cu bine! Multă sănătate!”.

Cristian Popescu-Piedone, fost primar al Sectorului 4 și al Sectorului 5, a fost condamnat definitiv, joi, de Curtea de Apel București la 4 ani de închisoare pentru abuz în serviciu în legătură cu eliberarea autorizaţiilor de funcţionare pentru clubul Colectiv. În prima instanță, el primise 8 ani și șase luni de închisoare.

Citește și Piedone vrea să iasă din închisoare. Fostul primar, cale extraordinară de atac în cazul condamnării în Dosarul Colectiv

Citește și Piedone se luptă din puşcărie. Vrea să-şi recupereze colecţia de maşini de epocă după condamnarea în dosarul Colectiv

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Jucătorul pierdut gratis de UTA și-a găsit echipă în SuperLiga. Cu cine semnează puștiul cu o poveste de film. Exclusiv
Capital.ro
Românii, peste media UE la ore lucrate: diferențe majore între statele europene
Playtech.ro
România se împrumută tot mai mult. Cum te afectează creșterea datoriei externe la rate, taxe și prețuri
Adevarul
Rusia ar pierde războiul din Ucraina, iar Putin devine tot mai imprevizibil și mai periculos
wowbiz.ro
Adi Sînă, acuzat de fostul coleg de la Akcent, Sorin Brotnei, că a destrămat trupa. Declarații explozive: „El lua mai mult și voia mai mult”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Băiat de 14 ani, înecat într-un iaz din Dorohoi. Medicii nu l-au mai putut salva
iamsport.ro
A distrus o națională de la CM 2026: ”Catastrofală, cea mai grețoasă echipă! Nici România lui Edi Iordănescu nu juca mai rău, era exclusă dacă exista un vot al publicului”
MediaFlux
Românii vor fi urmăriți direct de ANAF. Baze de date la dispoziția Fiscului
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți