Flori din partea lui Florin Piersic pe 5, 7 şi 8 martie la Palatul Copiilor

Cele trei reprezentaţii cu piesa „Străini în noapte” programate pe 5, 7 şi 8 martie la Palatul Copiilor se vor desfăşura sub semnul Mărţişorului şi al zilei de 8 martie: doamnele şi domnisoarele care vor veni la unul dintre spectacole vor primi la intrare o floare, din partea actorului Florin Piersic.
Romania TV
26 feb. 2013, 13:28
Flori din partea lui Florin Piersic pe 5, 7 şi 8 martie la Palatul Copiilor

In fiecare din cele trei zile, Florin Piersic ii asteapta pe cei care il indragesc la aceasta reprezentatie de mare succes, in care o are ca partenera pe Medeea Marinescu. Doua generatii ale scenei lirice, doua personaje imprevizibile,  un recital actoricesc plin de savoare si haz.  

„Straini in noapte” este o comedie romantica, in care se imbina rasturnarile de situatie, minciuna si seductia, dar si o lectie despre trecerea timpului. Florin Piersic da viata personajului Pierre, un om care simte ca nu a reusit sa realizeze tot ce si-a propus in viata, iar Medeea Marinescu o joaca pe Julietta, o femeie care stie ce vrea. Cand drumurile personajelor se intersecteaza, fiecare descopera ca are asteptari diferite de la celalalt, fapt care duce la dezvaluirea unui lant de secrete.  

Piesa este fascinanta, nu numai datorita distributiei, ci si gratie solutiilor regizorale ale maestrului Radu Beligan, care mentin spectatorul intr-o asteptare febrila pana la aflarea deznodamantului povestii.

Biletele pentru spectacolul „Straini in noapte” se gasesc la Casa de bilete a Palatului Copiilor, in reteaua BILETOO –punctele de vanzare se afla la Unirea Shopping Center (parter, intrarea de langa McDonald’s), Librariile Adevarul si Eminescu, magazinele Flanco, Victoria, Muzica, Sala Palatului, si Cinema Patria. Cei ce doresc sa comande online, o pot face de pe www.Biletoo.rowww.blt.ro, www.bilete.ro.

In luna martie sunteti asteptati la Palatul Copiilor si pentru urmatoarele spectacole:

Vis (Dan Puric) – 6 martie ora 20.00
Confesiuni despre viata si arta (Radu Beligan) – 10 martie ora 19.00

Pe 9 aprilie, de la ora 20.00, aveti intalnire, tot la Palatul Copiilor, cu Adriana Trandafir, Andreas Petrescu si Gabriel Fatu, in spectacolul „Ma mut la mama„.

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Bomba momentului în televiziune! Diana Bart semnează cu Antena Stars?!? Cum a fost surprinsă de paparazzii Spynews.ro
Fanatik.ro
Țara unde fostul fotbalist din SuperLigă își deschide afacerea cu care dă o importantă lovitură financiară. Locația se află într-una dintre cele mai frumoase zone din lume
Capital.ro
Regulă nouă pentru gunoi. Amenzi de 30.000 de lei pentru persoanele fizice: Vom monta camere
Playtech.ro
Toate măsurile fiscale pentru 2026. Pentru ce vor plăti românii impozite mai mari şi taxe de anul viitor
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Un bărbat din Capitală a ajuns să fie operat de urgență, după ce a fost înjunghiat de vecinul său băut
iamsport.ro
ȘOCANT! MM Stoica l-a dat afară de la FCSB după ce l-a prins că sifonează informații din club: 'Atât de mare era obsesia'
MediaFlux
Impozit locuință de la 1 ianuarie 2026. Cum cresc taxele la apartamente și case CALCULE
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu