Un arab și un ieșean s-au bătut ca în ringul de box într-o sală de fitness. Scandalul a pornit din cauza unei domnișoare

Bătaie ca în ringul de box în sala de fitness „Body Line” între un arab și un ieșean, din cauza unei fete.
Alina Costache
22 nov. 2022, 13:01
Un arab și un ieșean s-au bătut ca în ringul de box într-o sală de fitness. Scandalul a pornit din cauza unei domnișoare

Cei doi băieți și-au împărțit pumni și picioare, precum într-un meci de box, aceștia fiind despărțiți de zeci de tineri care se aflau în același loc. Iubita arabului care frecventa deseori sala de fitness a devenit motiv de ceartă între acesta și un alt tânăr din Iași, care se afla și el aici. Conflictul a început dintr-o dată, fără ca cineva să se aștepte la asta, potrivit bzi.ro.

Camerele de supraveghere au surprins momentul în care cei doi trec unul pe lângă celălalt și încep să se lovească din senin.  Tânărul  arab este cel care a început bătaia și care îl lovește pe român fără încetare, ulterior fiind internat în spital. Potrivit unor surse, acesta ar fi angahat al Serviciului Român de Informații (SRI).

Citește și: Bătaie într-un club din Bistriţa între un consilier local, antrenor de kickboxing, şi un campion la box. Scandalul a pornit de la o femeie

Bătaie ca în ringul de box

„Nu avem o declarație oficială din partea unuia dintre ei, însă, din câte am înțeles, bătaia a pornit de la o fată. Un băiat de origine arabă și un român care s-ar părea că ar avea și o legătură cu SRI-ul, dar nu știm sigur. Pare că cei doi au premeditat asta, cel puțin așa reiese din filmare, a fost o chestie intenționată. Noi am anunțat poliția, iar în urma conflictului am anulat abonamentele, pentru că nu acceptăm un asemenea comportament… Veneau constant la sală, dar până acum nu am avut probleme cu niciunul dintre ei. Fata ar fi fost prietena arabului și cumva românul s-a băgat peste, din ce am auzit.

Citești și: Zanni nu se lasă și intră din nou în ringul de box. Cu ce adversar periculos se va lupta

Unul se antrena într-un colț de sală, celălalt în alt colț, iar la un moment dat s-au întâlnit la mijloc și s-au lovit unul de celălalt cu umărul, iar asta a fost de ajuns ca să înceapă scandalul. Din ce am aflat, românul este în spital pentru că s-a lovit cel mai mult, căzând la un moment dat”,potrivit Cristinei Irimia, reprezentant al sălii de fitness.

Celor doi tineri li s-au deschis dosare penale pentru lovire și alte violențe.

DailyBusiness
Fructele au devenit un motiv major pentru care România a văzut o creștere a inflației în iulie
Spynews
Nouă copii, căutați toată noaptea în munți, după ce s-au rătăcit, prin frig și întuneric. În ce stare i-au găsit salvamontiștii | FOTO
Bzi.ro
Andreea Marin arată fabulos la 50 de ani! Cum reușește vedeta să se mențină în formă! Face asta timp de 2 ore pe săptămână – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Momentul în care o femeie îl ia în brațe pe ucigașul soțului ei. Ce-i șoptește la ureche, în fața instanței
Capital.ro
Interzis pentru românii care au casă la curte. Copacii pe care NU ai voie să îi plantezi în grădină
Playtech.ro
TVA la vânzarea unui apartament vechi: când se plătește și ce trebuie să știe proprietarii
Adevarul
Ucrainenii dezvoltă drone „imposibil de bruiat” cu rază de până la 100 km: „Războiul s-a schimbat”
wowbiz.ro
Alertă de inundații în 29 de județe! Hidrologii au emis cod galben de viituri pentru următoarele ore. Care sunt zonele afectate?
Evz.ro
Veste bună pentru turiștii români. Autostradă neîntreruptă din țară până la Marea Adriatică, din toamnă
Prosport.ro
Imaginile verii cu Diana Munteanu în costum de baie
kanald.ro
O femeie a fost înjunghiată de fostul ei iubit într-un centru maternal din Călărași
Cancan.ro
ALERTĂ în România: se ÎNTÂMPLĂ de la 00! Nu ieșiți din case
iamsport.ro
Suporterii Rapidului refuză să-l comemoreze pe Ion Iliescu. "Mai bine mort decât comunist!"
MediaFlux
536 de lei, la pensie. Anunț oficial de la Casa Națională de Pensii Publice
stirilekanald.ro
Ilie Bolojan, apel public pentru adoptarea pachetului 2 de măsuri: ”Nu există altă soluție”. Ce le-a transmis colegilor de coaliție: ”La veștile proaste rămân foarte puțini”
FURTUNĂ ELECTRICĂ în România. Se va răci brusc, vor fi furtuni puternice