O femeie s-a ARUNCAT în faţa metroului în staţia Costin Georgian

O femeie s-a aruncat în faţa metroului la staţia "Costin Georgian". Femeia, în vârstă de aproximativ 45 de ani, a murit.
Romania TV
11 mart. 2013, 12:14
O femeie s-a ARUNCAT în faţa metroului în staţia Costin Georgian

Incidentul de la staţia de metrou „Costin Georgian” s-a petrecut, luni, în jurul orei 13.45.

„Nu se ştie dacă a fost accident sau sinucidere. Femeia care s-a aruncat luni în faţa metroului în staţia Costin Georgian are aproximativ 40 de ani. A căzut în faţa trenului, dar nu se cunosc motivele. La faţa locului se află procuratura care face cercetări”, a declarat pentru ROMÂNIATV.NET, Evelin Croitoru, reprezentant Metrorex.

Cadavrul femeii a fost scos după ce reprezentanţii ISU Bucureşti au ridicat garnitura de tren, cu ajutorul echipamentului de descarcerare grea.

Persoana care s-a aruncat în faţa metroului la staţia Costin Georgian este o femeie în vârstă de aproximativ 45 de ani.