Planul lui Dan Şucu pentru a îmbogăţi Rapidul: „10% intră în bugetul Rapidului şi ajută la dezvoltarea viitorului giuleştean”

Rapidul a lansat la sfârşitul săptămânii trecute marca de bere "Giuleşteana", iar patronul Dan Şucu susţine că aceasta este deja un succes, astfel că anunţă extinderea iniţiativei şi înspre alte categorii de produse.
Filip Stan
29 nov. 2022, 18:08
Planul lui Dan Şucu pentru a îmbogăţi Rapidul:

Dan Şucu încearcă să urmeze modelul de afaceri al merilor cluburi occidentale şi începe să folosească brandul Rapid pentru a comercializa diferite produse, dar anunţă că intenţionează chiar să vândă licenţe sub care diverşi producători îşi pot vinde produsele branduite cu „Rapid”.

„Duminică deja se epuizase tot stocul de 3.000 de sticle, iar astăzi, mâine, va trebui reaprovizionat. Îmi face placere să vă precizez că 10% din suma pe care dumneavoastră, suporterii, o plătiți pentru bere, intră în bugetul Rapidului și ajută la dezvoltarea viitorului giuleștean. Noi ne-am gandit că, în cazul în care 400-500 de mii de sticle vor fi vândute într-un an, Rapid va încasa peste 100.000 de euro”, a declarat Șucu, prin intermediul paginii de Facebook a alb-vișiniilor.

Citeşte şi: Iran vs. SUA, meciul cu cea mai puternică încărcătură politică de la Mondialul din Qatar. Istoricul conflictelor dintre cele două state

De asemenea, Dan Șucu își dorește ca în următorul an Rapid să vândă peste 50 de licențe cu produse care să poarte însemnele clubului din Giulești

„Ne dorim ca în primul an să vindem peste 50 de licențe. Dacă tăticii vor să bea o bere de calitate, și pentru copii un suc de cătină sănătos ar fi binevenit! Și de ce n-ar vrea și mămicile o cafea bună sau un pahar de vin, toate sub brandul Rapid? Idealul este sa ne întâlnim cu toții pe stadion, la meci”, a mai spus Şucu, potrivit Gsp.

Citeşte şi: Gigi Becali a numit un nou antrenor la FCSB. Surpriză de proporţii: „Va fi ajutat de Mihai Pintilii”

DailyBusiness
5 lucruri de știut despre orașul brazilian Belém, din Brazilia, care găzduiește COP30
Spynews
Ultimă oră! Accident grav în Capitală! O mașină s-a răsturnat în urma impactului puternic
Fanatik.ro
Își face turn Donald Trump pe terenul Elenei Udrea? Cât mai valorează astăzi mega-proiectul de 2 miliarde de euro de la Cluj
Capital.ro
Decizia luată de avocații lui Călin Georgescu. A fost deja depusă cererea la Curtea de Apel București. Neregulile invocate de aceștia
Playtech.ro
Românii care vor primi 2000 de lei de la stat. Cine va beneficia de tichete electronice
Adevarul
Controversele din trecutul lui Fănel Bogos, patronul Vanbet anchetat de DNA: acuzații de mită, amenzi și un dosar de crimă nerezolvat
wowbiz.ro
BREAKING! Dani Mocanu, condamnat definitiv la 4 ani de închisoare cu executare pentru tentativă de omor
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Noi detalii despre starea de sănătate a lui Horia Moculescu: Acesta este intubat și se află la ATI
iamsport.ro
Fără dubii! Radu Banciu a spus ce rezultat va înregistra Anca Alexandrescu la alegeri: ”Asta i-am transmis”
MediaFlux
UE planifică un „Schengen militar”. Se pregătește accelerarea mișcărilor trupelor și armelor în contextul amenințării ruse
stirilekanald.ro
Un cuplu a fost surprins făcând amor într-o biserică din Italia! Preotul român i-a descoperit: „Un grav act de profanare”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai