Arbitri din Germania şi Anglia la meciurile României, din preliminariile CM 2014

FIFA a stabilit numele arbitrilor care vor oficia la sfârşitul acestei luni, în preliminariile CM 2014. Astfel, meciul Ungaria - România, programat în 22 martie, de la ora 21.30, la Budapesta, va fi arbitrat de o brigadă din Germania, cu Wolfgang Stark la centru, iar partida de la Amsterdam, cu Olanda, din 26 martie, va fi arbitrată de englezul Mark Clattenburg.
Daniel Spătaru
13 mart. 2013, 14:37
Arbitri din Germania şi Anglia la meciurile României, din preliminariile CM 2014

Germanul Wolfgang Stark a fost desemnat de FIFA să arbitreze meciul pe care naţionala României îl va susţine la Budapesta, pe 22 martie, în preliminariile CM 2014. Ultimele sale legături cu ţara noastră datează din primăvara anului trecut, când a condus finala Ligii Europa, desfăşurată între Atletico Madrid şi Athletic Bilbao, pe Arena Naţională. De asemenea, el a mai arbitrat-o pe Steaua, în disputa de la Villarreal (20 martie 2005), pierdută cu 0-2 în 16-imile Ligii Europa şi tot el a condus meciul Rapid – Steaua (scor 1-1), din sferturile Europa League.

Nici centralul întâlnirii Olanda – România (26 martie, la Amsterdam), englezul Mark Clattenburg, nu este străin de echipele româneşti, el conducând meciul pe care Steaua l-a jucat sezonul trecut acasă, cu Twente, în 16-imile Ligii Europa (scor 1-0 pentru olandezi)

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a semnat sentința lui Dennis Politic după FCSB – Fenerbahce 1-1: „Îl dau! M-am convins!”
Capital.ro
Mașinile care vor fi respinse la ITP. Vor fi refuzate la Inspecția Tehnică Periodică. Se dau amenzi între 1.485 de lei și 3.300 de lei
Playtech.ro
„Două mingi” sau „două mingii”: Care este forma corectă în română
Adevarul
Un tânăr din Bulgaria s-a costumat în fantomă pentru a speria șoferii, iar prietenii lui aruncau cu pietre în mașini
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Nicușor Dan a găsit vinovații în cazul uciderii lui Mario. Ce vrea să facă președintele
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil