Cătălin Moroșanu, dezamăgit de omul pentru care a cerut românilor să doneze bani: „Nu a avut educație”

Cătălin Moroșanu a oferit o nouă reacție în cazul „Sergiu", bărbatul sărac ce și-a vândut casa oferită de luptător și care „a spart" apoi toți banii obținuți din tranzacție. 
Filip Stan
24 mart. 2023, 10:22
Cătălin Moroșanu, dezamăgit de omul pentru care a cerut românilor să doneze bani: „Nu a avut educație

În perioada „COVID”, Cătălin Moroșanu s-a gândit să facă o faptă bună. Luptătorul a făcut chetă pentru a-i cumpăra o locuință lui Sergiu Ciubotaru, un cetățean care trăia într-un ghetou izolat și care și-a dus soția la un spital călare pe cal.

Partenera de viață a lui Sergiu era gravidă. Fapta eroică a lui Sergiu l-a impresionat pe Moroșanu. Totuși, gestul filantropic al kickboxerului a fost irosit. Beneficiarul ajutorului a vândut casa, a cheltuit banii rămași din donații și a refuzat să se angajeze.

După ce Sergiu a irosit ajutorul primit, Moroșanu s-a enervat. Acum, tot cu un gust amar a rămas, dar s-a și împăcat cu ideea într-o anumită măsură.

„Am făcut un gest pentru inima mea, în fața lui Dumnezeu. Am mobilizat presa ca să strângem bani. Dacă aveam eu bani, îi dădeam de la mine, dar nu sunt așa de bogat.

I-am luat casă, i-am lăsat și 6.000 de euro, am avut grijă să nu înstrăineze… El nu a avut educație.

Nu-l învinuiesc pe el, învinuiesc situația în sine. Nu poți avea pretenții de la el. El trăia într-o mahala, cădea coliba pe el”, a declarat Cătălin Moroșanu pentru ProSport.

 

Probleme cu banii pentru Cătălin Moroșanu

 

În prezent, Cătălin Moroșanu câștigă bani din antrenamentele pe care le face la sala pe care o deține în București. La începutul lui 2023, luptătorul s-a plâns că a pierdut mai multe surse de venit, conturile din social media.

„Mi-au fost sparte ambele conturi. Prima oară, a fost spart contul personal. După, a intrat și în contul oficial. Pentru mine este o tragedie! Facebook-ul era principalul canal de comunicare cu fanii mei. Am încercat să recuperez contul. Am căutat tot felul de persoane din România și se pare că nu am reușit. De opt luni încerc să recuperez.

Se pare că nu am reușit și acum mi-am făcut alt cont. Acum o iau de la capăt, de la zero. O să fie destul de greu, dar asta este. Eu am făcut greșeala foarte mare că nu am avut autentificarea cu doi pași. Pierdem contracte, pierdem bani. Am pierdut tot!”, a declarat Cătălin Moroșanu, la Antena Stars.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Ce acuzații i-a adus poliția administratorului firmei implicate în scandalul pozelor postate de Elena Lasconi înaintea alegerilor. Cum a câștigat în instanță cu ajutorul soției
Capital.ro
Nicușor Dan a semnat decretul. Președintele a promulgat cea mai importantă lege pentru România
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu moștenirea dacă unul dintre copii este dezmoștenit prin testament
Adevarul
Cum este văzută reforma AEP care presupune concedieri masive, noi legi pentru partide și reguli dure pentru publicitatea politică
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Fostul campion al României s-a mutat în Elveția și s-a apucat de Uber: ”Câștig mai mulți bani decât în fotbal”
MediaFlux
Dom de căldură în România. Temperaturi exagerate pentru luna mai
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi