Un tânăr de 19 ani din Timiş a murit, iar altul a fost grav rănit, în urma unui accident rutier

Un tânăr de 19 de ani din Timiş a murit, iar vărul său de aceeaşi vârstă a ajuns în stare gravă la spital în urma unui accident rutier. Maşina lor s-a lovit de un cap de pod, apoi a intrat în gardul unei case. Impactul a fost atât de puternic, încât maşina a fost complet distrusă.
Romania TV
16 apr. 2013, 06:37
Un tânăr de 19 ani din Timiş a murit, iar altul a fost grav rănit, în urma unui accident rutier

Accidentul a avut loc în localitatea Cărpiniş. Maşina în care se aflau cei doi tineri a lovit un cap de pod şi s-a răsturnat în curtea unei case. Proprietarii au fost treziţi din somn de zgomotul puternic.

Martorii cred că şoferul rula cu viteză şi a pierdut controlul asupra maşinii.

Datorită neadaptării vitezei a pierdut controlul autoturismului ieşind în afara părţii carosabile unde s-a răsturnat pe gardul imobilului (…) În urma impactului a rezultat decesul conducătorului şi rănirea pasagerului”, a declarat Claudiu Rizeanu, de la Poliţia Rutieră Timiş.

Şoferul avea permis de conducere de câteva luni.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Doliu în familia fraților Gavril. Cine este persoana dragă pe care au pierdut-o și ce mesaj a transmis Jean Gavril
Fanatik.ro
Fără milă! Jucătorul exclus din lot la derby-ul FCSB – Rapid: „Nu putem accepta așa ceva!”
Capital.ro
Raportul CSAT din 2024. De ce s-au anulat alegerile? Ce spune despre Călin Georgescu și Rusia
Playtech.ro
Când dai prioritate tramvaiului: mulţi şoferi nu ştiu legislaţia rutieră
Adevarul
Cum poate exploata Ucraina vulnerabilitățile sistemului de apărare al Rusiei. Mutarea ce poate da o lovitură devastatoare capacităților Moscovei
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Prietenii lui Marco, gest impresionant chiar înainte de înmormântare. Postarea care a îndurerat pe toată lumea
iamsport.ro
Adi Popa și-a desființat fostul coleg de la FCSB: ”Am mai multe trofee decât are el goluri!”
MediaFlux
Armistiţiu de Crăciun, propus de Ucraina. Condiția ridicată de Kremlin
stirilekanald.ro
Un microbuz cu români, implicat într-un accident mortal pe autostrada A4 din Germania
Momente extrem de grele pentru Madalin Voicu. Familia, in centrul unei dureri profunde