Ce religie au Alexia și Aris Eram, de fapt. Copiii Andreei Esca și-au pus o dorință specială

Echipa formată din Alexia și Aris Eram în sezonul șase „America Express” dă tot din casă în cadrul emisiunii. Ultima ediția a scos la iveală un detaliu mai puțin știut despre copiii Andreei Esca, și anume ce religie au aceștia.
Filip Stan
03 nov. 2023, 14:53
Ce religie au Alexia și Aris Eram, de fapt. Copiii Andreei Esca și-au pus o dorință specială
Ce religie au Alexia și Aris Eram, de fapt. Copiii Andreei Esca și-au pus o dorință specială

În sezonul șase al emisiunii „America Express”, Alexia și Aris Eram sunt surprinși în ipostaze cum rar le este dat fanilor să vadă. Pe „Drumul Soarelui”, cei doi sunt extrem de competitivi și de fiecare dată demonstrează că își merită locul în concurs. Dar, asemenea, oricărui concurent, și cei doi au avut parte de momente emoționante.

Citește și: Alexia Eram a răbufnit și a înjurat un polițist! Cum a vorbit fiica Andreei Esca cu omul legii: „Înnebunesc!”

Ce religie au Alexia și Aris Eram

În ultima ediție a emisiunii „America Express – Drumul Soarelui”, copiii Andreei Esca au fost protagoniștii unui moment emoționant care a impresionat telespectatorii. Concurenții au avut ocazia să intre într-una dintre cele mai mari biserici din Columbia, basilica Menor Senor de Los Milagros din orașul Buga, ca urmare a unei provocări din cadrul competiției.

„Dragilor, deși pare o altă biserică din Columbia, acesta este cel mai sfânt loc din această țară. Pelerini din toată Columbia vin să viziteze El Senior de Los Milagros, căutând un miracol pe care numai El îl poate săvârși. Misiunea voastră este să îi aduceți o ofrandă și să vă rugați pentru împlinirea miraculoasă a unei dorințe personale. Căutați la magazinele religioase din zonă imaginea cu El Senior de Los Milagros marcă cu logoul America Express. Când o găsiți, întoarceți-vă aici, ca să primiți mai multe instrucțiuni pentru ritual”, a transmis Irina Fodor, pe mission board.

Cei doi frați au găsit rapid obiectul sub forma unui crucifix și au pornit spre biserică. Acolo, tinerii au intrat în genunchi și au rostit o rugăciune. Mai mult decât atât, aceștia au putut să își pună o dorință și să se roage pentru cei dragi. Iubita lui Mario Fresh nu s-a mai putut abține și a început să plângă în momentul în care a văzut un preot, ba chiar a și schimbat câteva cuvinte cu el. Alexia și Aris Eram și-au dorit ca unchiul lor să fie sănătos și să treacă cu bine peste problemele pe care le are acum, acesta suferind un accident vascular cerebral în urmă cu ceva timp care i-a lăsat sechele. După tot acest moment, Alexia a spus că totul a fost copleșitor, mai ales că și ea și fratele ei sunt catolici.

„M-am rugat pentru unchiul nostru, care e ca un tată pentru noi. Am promis că o să fiu mai bună dacă se înfăptuiește această minune”, a zis Alexia Eram, emoționată.

Citește și: Alexia Eram a răbufnit pe fratele ei, Aris, la America Express. Toți au rămas cu gura căscată: „Stai acolo ca prostul”

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Topul românilor care vând cel mai bine în galeriile de artă. 71.000.000 de dolari s-au încasat pe o singură creație
Capital.ro
Vladimir Putin este îndrăgostit. Liderul rus și-a recunoscut public sentimentele: DA!
Playtech.ro
Cât vor fi amenzile din 2026, după creşterea punctului? Ce urmează în Codul Rutier și cum îți faci calculele corect în 2026
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Bolojan și-a pus oamenii în funcții cheie. Ce vrea să facă în justiția din România
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet