Început de an teribil pentru Vlăduța Lupău. Artista a ajuns de urgență la spital cu fiul ei: „Am pornit rău”

Vlăduța Lupău a avut parte de un început de ani nu foarte plăcut. Artista a ajuns de urgență la spital cu fiul ei, Iair, cu doar o zi înainte de a pleca împreună cu familia într-o vacanță.
Alina Costache
01 ian. 2024, 23:13
Început de an teribil pentru Vlăduța Lupău. Artista a ajuns de urgență la spital cu fiul ei: „Am pornit rău”

Vlăduța Lupau a ajuns la spital cu fiul ei, în prima zi din anul 2024. Micuțul Iair se confruntă cu probleme de sănătate, motiv pentru care a fost nevoie de intervenția imediată medicilor. Artista a anunțat că și-a anulat planurile de călătorie pe care le avea pentru a doua zi.

Citește și: Suma colosală cerută de Vlăduța Lupău pentru o singură oră de cântat de Revelion. Cu banii ăștia îți cumperi o mașină aproape nouă

Vlăduța Lupău, la urgență la spital cu copilul în prima zi din an

Vlăduța Lupău a început anul 2024 cu stângul. Fiul artistei s-a simțit rău, motiv pentru care a fost nevoită să îl ducă la medic imediat. După consultația specialiștilor, diagnosticul a picat ca un trăsnet: otită. Se știe că această afecțiune este una neplăcută, și nu doar pentru adulți, cât pentru copiii mici. Astfel, artista a aflat că va trebui să stea cu micuțul Iair acasă o perioadă pentru a se recupera.

Interpreta le-a spus și fanilor cele întâmplate, specificând că și-a anulat planurile de călătorie din cauza acestei probleme apărute ca peste noapte. Totuși, indiferent de compromisuri, Vlăduța Lupău este o mamă dedicată, care ar face orice pentru copilul său atât de dorit și iubit.

„Am început rău anul…cu otită, care ne ține acasă și nu mai putem zbura cu avionul în vacanța pe care o aveam planificată de mâine. Dar asta nu mai contează în situațiile de genul. Am ajuns la prima oră acasă, am mers la urgențe cu febră mare și am aflat de venirea otitei în viața noastră. Ne conformăm tratamentului și sperăm să trecem rapid! Sănătate multă și an nou bun!”, a scris Vlăduța Lupău, pe Instagram.

Început de an teribil pentru Vlăduța Lupău. Artista a ajuns de urgență la spital cu fiul ei: „Am pornit rău”

Vlăduța Lupău a trecut printr-un alt obstacol la începutul lunii decembrie. Artista le-a împărtășit fanilor de pe rețelele de socializare cele întâmplate în timpul unei vacanțe în Austria cu familia.

„Am venit cu mașina…ne-am pornit la 00:20 din Cluj și am ajuns la 07:30 (ora Austriei). Planul a fost să doarmă Iair pe drum, însă s-a trezit fix când să plecăm și apoi a fost distractiv… eram pe punctul de a nu mai pleca…dar iată-ne!!! Ne bucurăm de minivacanța care, de fapt, este pentru el. Azi am recuperat pe rând și somnul nostru și mâine ne vom distra mai mult. Așa e cu copiii mici… solicitant și frumos”, a scris cântăreața atunci pe internet.

Citește și: Georgiana Lobonţ rupe tăcerea despre scandalul cu Vlăduţa Lupău. De la ce a pornit ruptura de naşa copiilor săi: „Eu nu vreau să-l supăr pe Dumnezeu!”

 

 

DailyBusiness
Milionari la guvernare. Miniștrii din guvernul Bolojan, între afaceri și averi
Spynews
Orașul italian care a fost numit cea mai subestimată destinație de lux din Europa. Este cunoscut drept "noua Toscana"
Bzi.ro
Andreea Bălan arată senzațional la 41 de ani! Și-a serbat ziua de naștere și a renunțat să mai facă asta – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce au discutat, de fapt, Nicușor Dan și Donald Trump la summitul NATO de la Haga. Declarațiile președintelui României
Capital.ro
Regulă în România pentru gunoi. Cetățeni trebuie să se adreseze Primăriei. Legea prevede termen 30 zile
Playtech.ro
Sfinții Petru și Pavel 2025. Tradiții și superstiții, ce nu e bine să faci pe 29 iunie
DailyBusiness
ANAF a făcut anunțul despre impozitarea veniturilor. Care sunt românii vizaţi și obligațiile fiscale
Adevarul
Cum ne alungăm singuri investitorii. Avertismentul unui economist: „Bolojan vorbește frumos, dar se poartă rău cu cei care vor să producă ceva”
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum va fi vremea în acest weekend la munte și la mare, în România. Prognoza completă
Spynews
Ultimele informații despre starea de sănătate a lui Mihai Leu. Anunțul făcut de Institutul Clinic Fundeni: “Pacientul este ...“
Evz.ro
Chirie de 2 lei. Atât încasează Primăria București pe locuințe din Centru
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Cum arată Diana Munteanu la 46 de ani. Imaginile cu fosta soție a lui Claudiu Niculescu au devenit virale
kanald.ro
Un autocar cu 61 de cetățeni ucraineni, printre care și copii, s-a răsturnat pe un drum din Constanța! A fost activat Planul Roșu de intervenție
Cancan.ro
Sebastian a murit la doar un an și jumătate după ce tatăl său l-a uitat în mașina încinsă, timp de 3 ore 😢
Playsport.ro
Într-un sat din România, clopotele au răsunat ca după o victorie pe câmpul de bătălie. După 20 de ani de procese, localnicii au câștigat lupta în...
Capital.ro
Călin Georgescu e distrus! Ultima sa speranță s-a stins azi, 25 iunie. Votul este definitiv
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Corina Caragea, în costum de baie. Imagini cu prezentatoarea de la PRO TV dintr-un paradis acvatic
stirilekanald.ro
„Ești și vei fi prima mea iubire!” Ionuț, tatăl a 3 copii, a murit după o banală durere de burtă! Greșeala fatală pe care a făcut-o i-a adus decesul câteva zile mai târziu. Familia este distrusă de durere
Doi tipi la pușcărie..
MediaFlux
Pensiile, în pericol din septembrie! Un expert fiscal avertizează: „Banii nu ajung”
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Ce riscă România cu Oana Țoiu la Externe: pierderea credibilității, blocaje instituționale și slăbirea poziției în lume