Tânără de 28 de ani, sechestrată de un turc pentru o datorie de 50000 de euro

O tânără de 28 de ani a  fost reţinută de un cetăţean turc pentru a recupera suma de 50000 de euro, bani pe care fratele tinerei i-ar fi furat din sediul unei societăţi din Turcia.
Romania TV
17 mai 2013, 06:39
Tânără de 28 de ani, sechestrată de un turc pentru o datorie de 50000 de euro

Tânăra a fost sechestrată la sediul unei agenţii de turism şi a fost descoperită, joi, de către poliţiştii care făceau cercetări pentru un caz de înşelăciuni cu maşini furate.

Cetăţeanul turc a fost reţinut de către poliţişti urmând a fi prezentat magistraţilor sub arestare preventivă.

Potrivit informaţiilor furnizate de Poliţie, tânăra nu a fost agresată de către cetăţeanul turc în timpul celor trei ore în care a fost sechestrată.

„Cercetările sunt continuate de către poliţiştii bucureşteni, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de lipsire de libertate în mod ilegal, cu suspectul în stare de reţinere, acesta urmând a fi prezentat magistraţilor cu propunere de arestare preventivă”, se arată în comunicatul Poliţiei .

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Reacția virală a lui Zinedine Zidane la golurile primite de fiul său, Luca, de la Messi: ”Pare dezgustat. Frustrarea sa spune totul”
Capital.ro
Programul „Viața la țară” devine lege: sprijin pentru gospodării și turism rural
Playtech.ro
Țara europeană care ia în calcul schimbarea Bacalaureatului din cauza căldurii extreme. Autoritățile vor să modifice programul probelor
Adevarul
De ce războiul din Iran înseamnă pentru SUA o înfrângere mai severă decât în Vietnam. Explicațiile unui expert
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este Cristi, tatăl care a sfârșit după ce și-a salvat fratele de la înec. Avea doar 27 de ani și un bebeluș de câteva luni
iamsport.ro
”Am fost pur și simplu un idiot!”. Legenda României regretă decizia luată în privința naționalei: ”Eram foarte impulsiv, foarte orgolios, am greșit”
MediaFlux
Lista completă a miniștrilor din Guvernul Veștea. Care sunt surprizele înainte de depunerea listei în Parlament (Surse)
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?