Ce soție frumoasă și sexy are Alexandru Sautner de la Chefi la cuțite. Juratul de la Antena 1 se mândrește cu familia lui

Ce soție frumoasă și sexy are Alexandru Sautner de la Chefi la cuțite. Ieri a fost premiera sezonului 13, iar cei patru jurați, Richard Abou Zaki, Chef Alexandru Sautner, Chef Ștefan Popescu și Chef Orlando Zaharia, au avut parte de surprize de proporții din partea concurenților.
Alina Costache
19 mart. 2024, 21:56
Ce soție frumoasă și sexy are Alexandru Sautner de la Chefi la cuțite. Juratul de la Antena 1 se mândrește cu familia lui
Ce soție frumoasă și sexy are Alexandru Sautner de la Chefi la cuțite

Ce soție frumoasă și sexy are Alexandru Sautner de la Chefi la cuțite. Atunci când a decis să facă parte din juriul noului sezon, bucătarul a declarat că este foarte bucuros de această oportunitate: “Sincer, nu cred că realizez încă ce mi se întâmplă. Acest nou rol cred că este rezultatul unei experiențe de peste 30 de ani în Horeca și a rezultatelor extraordinare obținute de-a lungul timpului în această industrie. Sunt sigur ca nu mi se putea întâmpla ceva mai frumos decât această onoare de a fi noul jurat la Chef la Cuțite!”.

Citește și: Chefi la cuţite 2024. Ce este „tigăiţa de aur” şi ce audienţe slabe a avut prima ediţie

Ce soție frumoasă și sexy are Alexandru Sautner de la Chefi la cuțite

Pe lângă faptul că excelează în cariera sa gastronomică, Chef Alexandru Sautner se bucură și de o viață de familie împlinită. Ca dovadă că îl susține, soția sa i-a tansmis un mesaj de încurajare înainte de premiera emisiunii Chefi la cuțite sezonul 13.

Noul Proiect ”Chefi la Cuțite”… nu este altceva decât confirmarea muncii tale. Mulțumim universului pentru TOT! Experiența acumulată în 35 de ani, timp în care ai avut parte de bune și rele, de urcurșuri și coborâșuri, ai creat oameni, echipe… ai dat șanse să crească împreună cu tine un număr mare de angajați, însă … azi TU ești cel apreciat! Cu mare dragoste și Respect. Ai tăi, FAMILIA” a fost mesajul pe care l-a transmis soția chef-ului.

Recent, bucătarul a postat o fotografie pe Instagram alături de fiica și soția sa, sărbătornd ziua de naștere a micuței lor, Emma, care a împlinit 7 ani.  “La mulți ani, viața mea! Astăzi este o zi specială pentru tine, Emma 7 ani. Cei mai frumoși ani! Tati te iubește necondiționat ♥️ La mulți Ani, Emma Maria!🎉🎂♥️”.

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Alexandru Sautner (@sautneralexandru)

Cine este Alexandru Sautner de la Chefi la cuțite

La vârsta de 21 ani, în 1991, a plecat din țară împreună cu un prieten. Ce doi au ajuns în Germania și, 7 ani mai târziu, după multă muncă și după ce a trecut prin toate meseriile legate de domeniul gastromic, avea deja primul restaurant. L-a deschis pe al doilea în 2003, iar în 2005 pe al treilea, toate 3 fiind în Stuttgart.

În 2013 a revenit în România pentru că a găsit o oportunitate de business la Mamaia. A deschis acolo o plajă și un restaurant, însă gândul îi rămăsese la înghețată, desertul său preferat.

A decis să plece la Bologna, la Ice University, pentru a își urma visul. Destinul l-a dus însă la Rimini, cel mai mare târg de înghețată din lume, acolo unde a descoperit Emilia Cremeria. S-a îndrăgostit încă de la prima aromă și a decis să deschidă o franciză în România.

După ce a negociat intens cu italienii, a reușit să aducă brandul și a investit 250.000 de euro. În 2020, avea deja nouă gelaterii la noi în țară și discuții cu alte locații din marile orașe. În prezent Chef Alexandru Sautner se laudă cu 14 locații ale gelateriei sale.

DailyBusiness
Bolojan promite sprijin pentru peste 400 de persoane afectate de explozia din Rahova: 45 de locuințe sunt asigurate
Spynews
Top 5 cele mai sigure locuri în care te poți muta dacă izbucnește al Treilea Război Mondial. De ce sunt ele recomandate
Fanatik.ro
Uluitor! Cum a ratat Steaua transferul unui internațional român: „Securitatea asculta telefoanele și s-a mișcat mai repede!”. Culisele aducerii lui Hagi în Ghencea
Capital.ro
Parlamentul European schimbă regulile pentru permisele de conducere. Anunț oficial pentru toți șoferii din UE
Playtech.ro
TOP 5 aparate electrocasnice care consumă cel mai mult curent – chiar și atunci când nu le folosești
Adevarul
Dezamăgirea unui cuplu britanic după 9 ani în Bulgaria: „Pensionarea de vis s-a transformat în coșmar. Am fost aproape omorâți de sistemul medical”
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! A fost ucis pe loc! Autocar plin cu suporteri, atacat pe autostradă
Economica.net
Tancuri noi pentru România şi o scurtă istorie a tancului românesc TR-85M1 BIZONUL - Ce este programul "Tanc principal de luptă"
Prosport.ro
FOTO. Sabalenka și Badosa, în costum de baie, au încins imaginația fanilor
kanald.ro
O nouă alertă de gaz în România! Un întreg bloc a fost evacuat în urmă cu puțin timp
Cancan.ro
O milionară din România, victimă în blocul groazei! Ce ”fabrică de bani” se afla la etajul 5, lângă apartamentul pulverizat al avocatei Vasilica Enache
iamsport.ro
Semnează cu U Cluj și devine cel mai bine plătit antrenor din SuperLiga! Salariu dublu față de ale lui Rădoi și Mandorlini
MediaFlux
Mizerie de nedescris la un meci de SuperLigă cu 50 de lei biletul! Prețuri de Bundesliga pe ogorul-stadion Clinceni, dar condiții de Biafra
stirilekanald.ro
Vladimir Putin, sfătuit să nu meargă la Budapesta. "Ar putea fi asasinat"
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi