Bărbat ucis de o maşină pe trecerea de pietoni, în Bacău

Un bărbat şi-a pierdut viaţa, joi, după ce a fost lovit de un autoturism pe o trecere de pietoni în comuna băcăuană Cleja.
Romania TV
30 mai 2013, 13:43
Bărbat ucis de o maşină pe trecerea de pietoni, în Bacău

Bărbatul, în vârstă de 31 de ani, a fost lovit de un autoturism în momentul în care traversa regulamentar DN 2, pe la trecerea de pietoni.

Femeia care se afla la volanul maşinii implicate are 37 de ani şi a fost condusă la spital pentru a i se recolta probe biologice de sânge. Conducătoarea auto este acuzată de ucidere din culpă, după ce victima a decedat la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bacău.