O nouă televiziune în România. De ce rețea de cablu ai nevoie ca să o poți urmări

O nouă televiziune a fost lansată în România. Grupul Clever, cunoscut pentru operarea televiziunilor Prima TV, Prima News și Cinemaraton, a anunțat oficial lansarea unei noi televiziuni în portofoliul său, denumită Prima World.
Alina Costache
20 mai 2024, 18:45
O nouă televiziune în România. De ce rețea de cablu ai nevoie ca să o poți urmări

Noua televiziune a fost lansată mai întâi sub numele de Prima Food & Travel. Clever a decis, cu acordul CNA, să schimbe direcția și a rebranduit postul în Prima World.

O nouă televiziune a fost lansată în România

Prima World se găsește în rețeaua de cablu RCS & RDS, pe poziția 156, ocupând locul televiziunii Arcadia TV. Abonații pot începe să urmărească noua televiziune oricând, fără a fi necesare costuri suplimentare.

Citește și Cât a ajuns venitul mediu lunar obținut de un operator telecom de la un utilizator. Vodafone, Telekom, Digi și Orange, în cursă strânsă

Ce programe intră în Prima World

Prima World promite să ofere telespectatorilor o combinație de divertisment și informație de calitate. La această televiziune veți putea urmări tot felul de reportaje și documentare despre destinații turistice celebre, dar și locuri mai puțin cunoscute.

„Suntem gata să le oferim telespectatorilor o experiență unică, bazată pe calitate, diversitate și profesionalism. Prima World va fi locul în care informația întâlnește divertismentul, unde tradiția se îmbină cu inovația și unde fiecare membru al familiei găsește ceva pe placul său”, a spus Adrian Bucă, managerul Prima World, despre noul proiect.

Unul dintre documentarele de top ce vor apărea pe Prima World este Planet Terra. Documentarul e alcăuit exclusiv din imagini spectaculoase și muzică. Seria „On Tour” este dedicată explorării locurilor îndepărtate și exotice de pe mapamond, având ca scop final descoperirea extraordinarului. De la vechile rute ale strămoșilor noștri și până la cele create în epoca modernă, acest serial surprinde unele dintre cele mai interesante atracții turistice din lume.

O altă emisiune fascinantă este cu tururi de orașe, ce îi poartă pe telespectatori prin toate colțurile lumii.

Televiziunea Prima World promite să aducă pe ecrane o varietate de programe care să răspundă intereselor unui public larg, oferind o combinație de informație, cultură și divertisment.

Citește și Porsche dă lovitura în România! Unde se va deschide primul showroom din afara Capitalei

DailyBusiness
La București începe Forumul NATO al Industriei de Apărare. Secretarul general al NATO, Mark Rutte, vine special în România
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Miodrag Belodedici a dezvăluit ultima convorbire cu Emeric Ienei: „Avea probleme. E una dintre cele mai triste zile din istoria Stelei”. Exclusiv
Capital.ro
Decizia luată de Elena Udrea. A plecat din țară fără partenerul său. Ce s-a întâmplat cu Adrian Alexandrov
Playtech.ro
„Dacă sunt singurul copil, fraţii şi părinţii defunctului au dreptul la moştenire?”. Legea succesorală
Adevarul
Bărbat din Bihor condamnat la 12 ani de închisoare pentru că și-a lovit vecinul cu mașina, în timp ce acesta ținea în spate copilul de 2 ani
wowbiz.ro
Dezvăluiri BOMBĂ despre criminalul din Mureș! Ea este singura persoană care știe unde se ascunde Emil Gânj! De ce nu are voie să spună: „Nu poate fi obligat să denunțe locația!”
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
Când vor fi virate bursele elevilor aferente lunilor septembrie şi octombrie: Banii vor intra direct pe carduri
iamsport.ro
”Când vedeți că se sting legendele Stelei, vă pare rău de războiul cu ele?”. Gigi Becali a dat cărțile pe față după moartea lui Emeric Ienei
MediaFlux
Cadou 1000 de euro pentru români! Banii vin în 2026
stirilekanald.ro
Cine e de fapt Mihaela, tânăra care l-a umilit și scuipat pe livratorul sri lankez! E fiica unui afacerist
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai