Carmen de la Sălciua nu mai dă înapoi! Vrea să îl dea în judecată pe Culiță Sterp. ”Sunt drepturile mele”

Chiar dacă s-au despărțit deja de ceva vreme, Carmen de la Sălciua și Culiță Sterp nu par a fi în relații prea bună, mai ales după scandalul care s-a mediatizat recent. Vezi în rândurile de mai jos despre ce este vorba.
Filip Stan
09 iun. 2024, 11:34
Carmen de la Sălciua nu mai dă înapoi! Vrea să îl dea în judecată pe Culiță Sterp. ”Sunt drepturile mele”

Deși s-au despărțit de multă vreme și au vieți cu totul diferite acum, Carmen de la Sălciua și Culiță Sterp nu par a fi în relații tocmai bune.

Citește și Culiță Sterp, apariție șocantă alături de altă femeie! Ce a spus iubita lui când a aflat: „Mă bagă la belea”

În perioada când erau căsătoriți, cei doi au lansat mai multe piese pe Youtube, iar după divorț, canalul i-a revenit lui Culiță Sterp.

Apoi, artistul nu i-a mai oferit fostei sale soții niciun ban pe toate melodiile pe care le-au lansat împreună, deși artistul încă încasează bani din acele piese.

În momentul de față, solista vrea să-l dea în judecată pe Culiță Sterp, aceasta fiind ultima soluție dacă nu vor ajunge să se înțeleagă pe cale amiabilă.

În urma pieselor pe care cei doi artiști le-au lansat împreună, Sterp nu i-ar mai fi oferit fostei sale soții banii meritați, deși unele melodiile încă produc sume uriașe de bani pe Youtube.

„Aceasta problemă cu drepturile de pe Youtube probabil că o vom rezolva pe cale legală. Nu cred că aș vrea să vorbesc mult despre acest subiect, pentru că eu cred că se poate rezolva fără prea mult tam-tam.

E adevărat, melodiile pe care le-am lansat împreună și care sunt pe canalul lui de Youtube, o perioadă a fost canalul nostru, dar după ce ne-am despărțit, canalul de Youtube a rămas la el.

În acel moment eram interesată să se termine cât mai repede toate procedurile de divorț în care eram implicați amândoi. Aveam alte probleme pe cap atunci.

El a schimbat numele canalului de Youtube ulterior, dar niciun ban pe toate melodiile pe care eu le-am compus și le-am lansat împreună nu a venit către mine.

Eu cred că este și dreptul meu. Din acel moment, nu am mai încasat niciun bun, dar melodiile încă se află pe canalul său de Youtube, în condițiile în care ar trebui să fie plătită treaba muncitorului, ca să fim cu toții corecți. Nu îmi doresc scandal! Îmi doresc să îmi revină ce este al meu”, a declarat Carmen de la Sălciua, conform Playtech Știri.

Mai mult decât atât, Carmen a mărturisit că au trecut mulți ani de când nu a mai vorbit cu fosta ei dragoste, însă consideră că este de datoria lui să îi dea banii din drepturile pieselor pe care le-au făcut împreună.

”Este dreptul meu”

Mai mult decât atât, artista își dorește să nu se ajungă la judecată, preferând calea amiabilă, dar nu se stie niciodată.:

„Nu am luat legătura cu Culiță de mulți ani. Nu am mai vorbit despre aceste lucruri. Sunt lucruri care se știu. Nu cred că pentru fiecare lucru trebuie să îl dau în judecată.

Sper că oamenii se pot înțelege și amiabil și nu este întotdeauna nevoie de un judecător care trebuie să facă asta. Noi nu ne-am înțeles și nu a venit nici măcar cu o propunere către mine legat de banii pe piese.

Te-ar putea interesa și Daniela Iliescu și Culiță Sterp, probleme în relație? Mesajul postat pe Internet: „Cred că în toți anii ăștia am demonstrat”

Așa era normal și frumos. Am compus acele melodii, nu doar am contribuit și cântat. Consider că în mare parte este dreptul meu!”, ne-a mai spus fosta soție a lui Culiță Sterp.

DailyBusiness
Cum să slăbești dacă ai peste 50 de ani. Ce este și cum funcționează dieta inversă
Spynews
Soțul Cristinei Spătar, declarație de iubire pentru vedetă! Cât de îndrăgostit este Vicențiu Mocanu: „Cât timp ne ținem de mână...”
Bzi.ro
Vacanță de coșmar pentru Laura Cosoi! „A fost imobilizat vreo 4 zile!“
Fanatik.ro
Insula Iubirii 2025. Cine sunt Maria și Marius Avram, ce meserii surprinzătoare au
Capital.ro
Interzis pentru proprietarii de terenuri. NU mai poate fi folosită apa. Amendă 5.000 de lei, achitată în 15 zile
Playtech.ro
S-a modificat Codul rutier în Grecia. Greșeala pentru care poți lua amendă 1.200 de euro. Rămâi și 30 de zile fără permis
DailyBusiness
500 de lei de la stat pentru chirie. Ce trebuie să faci ca să primeşti toţi banii
Adevarul
Fost ofițer SRI, despre o tehnică inedită de vânzare a apartamentelor: „Sunt chestii psihologice la care noi, într-adevăr, răspundem”
wowbiz.ro
Mama Andei, tânăra ucisă și incendiată de Emil Gânj, primește amenințări halucinante de pe un cont cu numele criminalului din Mureș. Femeia se teme că va sfârși la fel ca fiica ei: „Îmi e foarte frică”
Spynews
Alex Marcu, mesaj tulburător după moartea Teodorei Marcu: ”Eu sunt tatăl...” | FOTO
Spynews
Cu ce se ocupă Ioana Ignat, după despărțirea de Sebastian Dobrincu. Cum își petrece timpul îndrăgita cântăreață: „Ești mai responsabil”
Evz.ro
România pierde miliarde de euro. Anunțul e oficial
Ego.ro
Ce au observat experții, la aparițiile fiului cel mic al lui Kate Middleton și al Prințului William
Prosport.ro
Prințesa Kate Middleton a purtat, la câțiva metri de Simona Halep, o bijuterie primită cadou de la Prințul William acum 11 ani
kanald.ro
Unde a dispărut pantera neagră. Autoritățile din Bulgaria au încheiat căutările felinei
Cancan.ro
ALERTĂ medicală în România! Au explodat cazurile în zona Moldovei: Se înmulțesc de la săptămână la săptămână!
Playsport.ro
Cine scapă de plata CASS de la 1 septembrie 2025. Lista completă a persoanelor scutite
Capital.ro
Pedeapsă cruntă pentru Călin Georgescu. Nu mai scapă! Decizia luată de autorități
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Cea mai frumoasă fotbalistă a României, în costum de baie la petrecerea burlăcițelor
stirilekanald.ro
Stegarul Dac, pe moarte în închisoare, la Penitenciarul Rahova! Strigătul disperat de ajutor al soției sale: „Arată și miroase a moarte”
Horoscop 14 iulie 2025: Norocul a dat peste Scorpioni! Au primit o veste care le va schimba complet viața
MediaFlux
Liste cu oamenii care vor fi dați afară! Ordin de ultimă oră de la Guvern
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Cum să supraviețuiești crizei economice: 7 pași simpli care îți salvează bugetul