Wizz Air amână suplimentarea curselor din Bucureşti. Află motivul

Operatorul aerian low-cost Wizz Air a decis să amâne alocarea celei de-a şaptea aeronave pentru baza din Bucureşti, programată din iulie, pentru că un avion nu poate fi utilizat în urma aterizării de urgenţă de sâmbătă la o cursă către Roma.
Alina Costache
12 iun. 2013, 16:19
Wizz Air amână suplimentarea curselor din Bucureşti. Află motivul

Din cauza unei aeronave neoperaţionale, Wizz Air a amânat alocarea celei de-a 7-a aeronave bazei din Bucureşti, programată pentru data de 4 iulie. Cum am anunţat în această primăvară, a 7-a aeronavă ar fi permis companiei să crească numărul de zboruri disponibile din Bucureşti cu alte 19 zboruri/săptămână. Noi schimbări ale operaţiunilor noastre vor fi anunţate în timp util„, a declarat Daniel de Carvalho, corporate communications manager al companiei, citat de Mediafax.

Cele 19 zboruri săptămânale suplimentare, pe rute deja existente, erau programate către Bergamo, Bologna, Catania, Londra, Madrid, Palma de Mallorca, Paris, Roma şi Valencia.

Operatorul aerian are 12 aeronave alocate celor patru baze din România, din Bucureşti, Cluj-Napoca, Târgu Mureş şi Timişoara. Wizz Air operează o flotă de 43 aeronave Airbus A320 de la 16 baze, 270 de rute făcând legătura cu 94 de destinaţii din 33 de ţări.

VEZI ŞI Un avion Wizzair a aterizat de urgenţă la Roma

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
S-a aflat! Vreme stricată de Crăciun
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet