Oana Zăvoranu, prima reacție după ce s-a spus că a pierdut vila de lux din centrul Capitalei: „Este fals, sunt numai speculații”

În urmă cu câteva zile, peste tot s-a scris faptul că Oana Zăvoranu ar fi pierdut vila de lux de pe strada Andrei Mureșanu din Capitală. Totul ar fi pornit după ce Înalta Curte de Casație și Justiție ar fi respins ca nefondat recursul făcut de vedetă prin care cerea anularea contractului de transfer al imobilului către Constantin Ion.
Alina Costache
31 oct. 2024, 16:57
Oana Zăvoranu, prima reacție după ce s-a spus că a pierdut vila de lux din centrul Capitalei:
Oana Zăvoranu neagă faptul a pierdut vila din centrul Capitalei

Oana Zăvoranu a negat informațiile conform cărora ar trebui să evacueze vila de lux de pe Andrei Mureșanu, declarând clar și răspicat că va lupta în continuare pentru casa ei și că decizia Înaltei Curți, pe care nu o consideră corectă, nu ar fi una definitivă și irevocabilă.

Fosta actriță a mai lămurit și situația legată de Constantin Ion, apropiatul vrăjitoarelor Vanessa și Melisa, condamnate pentru că ar fi șantajat-o, după ce s-a spus că vila ei ar fi ajuns în posesia acestui bărbat.

Citește și: Oana Zăvoranu, păgubită cu mii de euro: „În plicul de la Alex Bodi erau 100 de euro. A ciordit până și banii angajaților. A venit la mine acasă și mi-a zis: ‘De la mine, Țiți, cu toată dragostea’”

Oana Zăvoranu neagă faptul a pierdut vila din centrul Capitalei

Anunț important cu privire la știrile eronate pe care nu mai conteniți să le dați toți cu copy paste unii de la alții. Casa mea nu este pierdută, întrucât nu au fost epuizate toate căile de atac privitoare la această speță în țară și la CEDO! Știu că mulți dintre voi sunteți lipsiți de profesionalism, dar mai puneți-vă și voi măcar din când în când mințile la contribuție!

Nimic nu este pierdut. Lupt așa cum am luptat mereu pentru tot ce este al meu până în pânzele albe. Da, din păcate soluția primită este o rușine pentru statul român care se dorește de drept, deoarece mi-a fost încălcat flagrant dreptul de a mă apăra și de a fi lăsată să folosesc probele evidente, zdrobitoare și existente din dosar, unde pușcăriașul cămătar Ion

Constantin, care pretinde că mi-a împrumutat suma de 174.000€ (atunci cu vrăjitoarele, acesta fiind de fapt rudă cu ele), se dovedește că nu avea cum să o facă, întrucât el nu avea nici un leu. Ba chiar în repetate rânduri a cerut ajutor public de la populație. De asemenea, nu mi-a fost dat nici dreptul de a aduce martori care să certifice acest lucru. Tocmai de aceea, nimic nu este pierdut, lupta continuă!

În urma unor știri apărute recent în presă, în care se speculeazã că am „pierdut casa din Andrei Mureșanu”, doresc să fac câteva clarificări. În prezent, această informație este falsă, deoarece decizia în cauză este de la Înalta Curte, iar eu am de gând să continui demersurile legale, urmând să-mi exercit toate căile de atac disponibile.

Fac această precizare, deoarece sunt sătulă de jurnaliști care publică informații incomplete, bazându-se pe surse neinformate și rău intenționate, fără a verifica dacă sunt adevărate sau dacă am ceva de declarat în legătură cu acestea.

Așadar, NU am pierdut nicio casă. Incă există un litigiu, iar decizia nu poate fi considerată definitivă și irevocabilă până nu îmi epuizez toate opțiunile legale pentru apărarea drepturilor mele.

Această declaratie reprezintă poziția mea oficială față de aceste speculații. Fac un apel la presă să trateze cu responsabilitate și integritate asemenea subiecte, evitând să contribuie la propagarea dezinformării”, a transmis Oana Zăvoranu, pe pagina sa de Instagram.

DailyBusiness
Cum alegi un pepene copt fără să îi dai cep. 6 metode prin care te asiguri că o să ai pe masă cel mai dulce şi mai roşu pepene
Spynews
Un cioban a fost atacat de urs, într-o comună din Argeș. Un incident asemănător a avut loc în aceeași zonă în urmă trei zile
Bzi.ro
Mădălina Ghenea, devastatoare la Paris! A făcut furori cu rochia aleasă – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Scandal la Beach, Please! Jandarmii au amendat o trupă celebră pentru limbaj vulgar
Capital.ro
Elena Udrea, devastată. Adio, eliberare din închisoare?! Nu regretă faptele și sfidează justiția
Playtech.ro
Anunţul momentului despre vremea în august! Va fi o lună cum nu am mai avut de ani de zile, spun meteorologii
DailyBusiness
Tupeul nu are limite! Se dă spor de gen la stat. Bărbații sunt plătiți în plus doar pentru că au o femeie în conducere
Adevarul
Moartea suspectă a ministrului Transportului din Rusia, fisura care zguduie sistemul de putere de la Kremlin
wowbiz.ro
Mama tinerei ucisă în Mureș face declarații tulburătoare! Modul înfiorător în care Anda a fost lăsată fără viață de bărbatul de care încerca să scape de luni întregi: „L-am implorat să se oprească”. Criminalul, dat în urmărire națională
Spynews
Iubita lui Iustin Petrescu, dezvăluiri exclusive la Un Show Păcătos! Hara a spus cum era influencerul când l-a cunoscut și a vorbit și despre Marilu Dobrescu: "A dat în el"
Spynews
Iustin Petrescu a ajuns la tribunal, alături de iubita lui. Astăzi are loc primul termen din procesul cu Marilu Dobrescu
Evz.ro
Românii din fotoliile de lux, chemați la arme. Ce prevede noul proiect de lege
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
L-a părăsit când el era plecat de acasă. N-a avut nicio remușcare
kanald.ro
Cine sunt femeile celebre care au fost în viața lui Lucian Viziru. Cel mai dorit burlac din România a cucerit celebrități precum Catrinel Sandu sau Gabriela Spanic
Cancan.ro
Detalii de ULTIMĂ ORĂ: unde a fost văzut Emil Gânj, criminalul Andei
Playsport.ro
Moștenirea între donație și vânzare-cumpărare. Cum lași proprietăți copiilor ca să nu le piardă, simplu și eficient
Capital.ro
Vârsta de pensionare va crește. Bolojan nu mai are răbdare cu românii: Mai există undeva așa?
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Nici că-i pasă de gura lumii. Georgina a postat imagini din vacanța cu Cristiano Ronaldo, la câteva zile după scandalul absenței de la funeraliile lui Diogo Jota
stirilekanald.ro
VIDEO Primul caz de malarie luat din România. Pacientul, internat la Spitalul Victor Babeș
Atenție, posesori de carduri bancare: riscuri majore pentru conturile voastre!
MediaFlux
Noua listă cu medicamente al căror consum însemnă pierderea carnetului. Ce se întâmplă cu mare parte a analgezicelor
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Producţia de vodcă, în declin. Rușii se dau pe tequila, rom și whisky