Visuri la cheie 4 decembrie 2024. O familie cu şapte suflete a rămas fără nimic: „Noi stăm toţi într-o cameră, dormim pe saltele”

Miercuri, de la 21:30, la PRO TV, ultima ediție a acestui sezon Visuri la cheie îi găsește pe Dragoș Bucur și echipa emisiunii în București, alături de o familie care a trecut printr-o tragedie cutremurătoare: casa lor a fost distrusă complet de un incendiu.
Filip Stan
04 dec. 2024, 13:17
Visuri la cheie 4 decembrie 2024. O familie cu şapte suflete a rămas fără nimic:

O familie greu încercată primește darul unui nou început, în ultima ediție a sezonului Visuri la cheie!  ​„Vă propun să aducem spiritul sărbătorilor de iarnă și al Crăciunului într-o familie de șapte – doi părinți și cinci copii care au rămas fără nimic. Doar cu hainele de pe ei și cu bucuria că niciunul dintre ei nu a pățit nimic”, spune Dragoș Bucur.

Afecțiunea rară de care suferă Cristina Joia de la Visuri la Cheie: „Inițial, nu am fost diagnosticată corect, au fost vreo doi ani în care simțeam că sunt prinsă într-un corp defect”

Ediția din această seară spune povestea familiei Munteanu, care încearcă să își regăsească speranța după pierderi uriașe. Părinții, Ștefania și Ilie, împreună cu cei cinci copii, și-au văzut casa mistuită de flăcări. Din fericire, în momentul tragediei, toți erau în parc. „Nu am mai salvat nimic. Simți că o iei de la capăt, că ai muncit în zadar”, mărturisește Ștefania.

De-a lungul vieții, Ștefania a demonstrat o putere impresionantă. Crescută într-un centru de plasament, a depășit multe obstacole, inclusiv sentimentul de pierdere atunci când fratele ei a fost reintegrat în familie, iar ea a rămas în centru. În ciuda tuturor provocărilor, și-a construit o familie numeroasă și plină de iubire. „Mi-am dorit să am o familie mare și am făcut mulți copii”, spune Ștefania cu emoție.

Adela Pârvu de la Visuri la cheie vorbește despre colaborarea pe care a avut-o cu Călin Georgescu: „Voi fi mult mai atentă” / „Mă dezic de orice asociere cu acest client”

Însă încercările familiei Munteanu nu s-au oprit aici. După incendiu, cei șapte membri ai familiei au fost nevoiți să se mute în apartamentul mamei lui Ilie, unde locuiesc zece persoane în doar trei camere. „Ne înghesuim cu toții. E greu. Noi suntem șapte într-o cameră, dormim pe saltele”, explică Ilie, tatăl familiei.

Echipa Visuri la cheie a decis să le ofere o șansă la un nou început și să le readucă bucuria sărbătorilor. În această ediție specială, telespectatorii vor descoperi o transformare spectaculoasă și o serie de surprize care vor aduce lumina în viața familiei Munteanu.

Băutura tradițională pe care Dragoș Bucur o prepară la țară. „La oraș se bea whisky, prosecco, rom, coniac și alte fițe”

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Diana Şucu, replică devastatoare pentru contestatarii Rapidului: “Văd oameni prin studiouri care n-au făcut nimic, iau 100 de euro şi aruncă lături în munca unui om”
Capital.ro
Restanțe la bloc. Românii care rămân în urmă la întreținere nu pot fi penalizați automat. Care e perioada de grație
Playtech.ro
Ce este şi cum funcţionează sistemul de apărare antiaeriană Patriot: A fost activat pentru vizita lui Zelenski la Bucureşti
Adevarul
Chipul unui grec condamnat la 8 ani de pușcărie apare într-un mozaic de la Mitropolia din Iași, alături de Patriarhul Daniel
wowbiz.ro
Povestea cutremurătoare a tânărului de 22 de ani care și-a găsit sfârșitul la Piața Unirii: „M-am gândit la părinții care vor fi sunați”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
UPDATE Anunțul făcut de trupa Holograf despre înmormântarea lui Iulian Vrabete. Ce se va întâmpla cu trupul artistului
iamsport.ro
Uluitor! Un arbitru de Liga 1 ar fi luat mită un portbagaj de piese auto: 'Nu prețul era problema'
MediaFlux
Washington anunță că ridică timp de 30 de zile sancțiunile privind achiziționarea de petrol din Rusia transportat pe mare
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj