CÂȘTIGĂTOR Chefi la cuțite 2024. Cine sunt cei trei finaliști care se bat pentru marele premiu

CÂȘTIGĂTOR Chefi la cuțite 2024. Semifinala sezonului 14 Chefi la cuțite, difuzată de Crăciun, a fost plină de emoții și momente tensionate pentru concurenți. Telespectatorii au aflat cine sunt cei trei finaliști ai show-ului culinar, într-un episod cu adevărat captivant, care a adus cu sine atât provocări culinare, cât și momente emoționante din viața concurenților. Marea Finală este acum la doar câteva zile distanță, iar publicul așteaptă cu nerăbdare să afle cine va deveni câștigătorul acestui sezon.
Irina Dumitrescu
26 dec. 2024, 11:32
CÂȘTIGĂTOR Chefi la cuțite 2024. Cine sunt cei trei finaliști care se bat pentru marele premiu
foto Antena 1

CÂȘTIGĂTOR Chefi la cuțite 2024. În semifinală, cei nouă concurenți au dat tot ce au avut mai bun pentru a impresiona jurații și degustătorii. Emisiunea a început într-o atmosferă electrizantă, cu Irina Fodor intrând pe platou cu vești importante și surprize pentru participanți. În momentul în care au văzut mesaje din partea celor dragi, lacrimile nu au întârziat să apară. Familia și prietenii le-au transmis mesaje înduioșătoare, iar concurenții și jurații nu au reușit să își ascundă emoțiile.

CÂȘTIGĂTOR Chefi la cuțite 2024

Unul dintre cele mai frumoase faze a fost atunci când Daniel Dumitrache (Tuki) din echipa aurie a izbucnit în lacrimi la vederea soției și a fiului său. Michele Răduță din echipa verde a împărtășit o poveste personală dureroasă despre pierderea tatălui său, iar Andrei Duma și Denisa Botoș au făcut dezvăluiri despre familiile lor. Andreea Ignat, cuțitul de aur al lui chef Richard Abou Zaki, a fost copleșită de un mesaj al fiicei sale plin de iubire.

Citește și Cum prepară Roxana Blenche prăjitura cioco-coco. Fosta concurentă de la Chefi la cuţite a dezvăluit rețeta: „Este foarte moale și cremoasă… senzațională!”

În continuare, concurenții au avut de gătit alături de un membru al familiei, într-o probă care a adus și mai multe emoții pe platou. După ce au trecut prin cele două probe, finaliștii au fost evaluați de foștii concurenți din sezonul 13, ceea ce a ridicat și mai mult standardele în competiție. Concurenții au fost nevoiți să demonstreze abilități deosebite pentru a impresiona atât jurații, cât și foștii participanți.

Tuki, Andreea Ignat și Michele Răduță, în marea finală

FINALA Chefi la cuțite 2024. În urma celor trei probe intense, Irina Fodor și jurații au anunțat câștigătorii primelor locuri: Tuki a obținut cel mai mare punctaj și a devenit primul finalist al sezonului. Lângă el, Andreea Ignat și Michele Răduță au obținut locurile doi și trei, completând astfel trupa celor trei finaliști.

În schimb, vestea că nu are niciun concurent în Marea Finală l-a dezamăgit pe chef Ștefan Popescu, iar echipa sa a rămas fără locuri în ultima etapă. Alexandru Procopiu și Iasmin Agoston au părăsit competiția înainte de final.

Marea Finală a sezonului 14 Chefi la cuțite va fi difuzată pe 30 decembrie 2024, de la ora 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY, iar concurenții rămași vor lupta pentru marele premiu.

Vezi și Scandal de zile mari la „Chefi la cuțite”. Chef Abou Zaki a țipat la o concurentă

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
S-a întâlnit cu Dan Petrescu și a rămas uimit de cum arată antrenorul după problemele medicale avute: „Vă spun foarte sincer”
Capital.ro
Dezvăluire despre Traian Băsescu. Ion Cristoiu a spus tot. Ordinul dat de fostul președinte: S-a pus la cale operațiunea
Playtech.ro
De ce nu iese maioneza de post pufoasă. Ce ingredient strică totul
Adevarul
Iarna de la vârful puterii: Ceaușeștii și vacanțele luxoase în România înghețată. Istoric: „Nici fetele lui Dej, nici copiii lui Ceaușescu nu-l mai așteptau pe Moș Crăciun“
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ea este Adriana, tânăra care și-a pierdut viața în Italia. Aceasta a pătruns pe sensul opus și s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Mesaj exploziv din partea fostului antrenor al Craiovei: ”Mirel a plecat plângând, i s-a luat șansa la titlu și a fost lucrat fără să poată spune adevărul. Slugoii și maimuțoii din jurul lui Mike au jubilat că au scăpat de el”
MediaFlux
Tichete pentru plata facturilor la energie. Câți români au primit cardurile în realitate
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul