Două persoane decedate și doi răniți într-un groaznic accident în Ajunul Anului Nou

În această dimineață, 31 decembrie, două persoane și-au pierdut viața într-un grav accident rutier produs între localitățile Stoicănești și Drăgănești-Olt. Accidentul a avut loc pe Drumul Județean 546A, iar în urma impactului, traficul rutier a fost complet blocat pentru o perioadă.
Mircea Filipescu
31 dec. 2024, 18:02
Două persoane decedate și doi răniți într-un groaznic accident în Ajunul Anului Nou

„În acest moment, traficul rutier pe Drumul Județean 546A este blocat total, între localitățile Stoicănești și Drăgănești-Olt, ca urmare a producerii unui eveniment rutier în care ar fi fost implicate două autovehicule. Polițiștii sunt prezenți la fața locului pentru a stabili împrejurările producerii evenimentului”, se arată într-un comunicat al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Olt.

Potrivit primelor informații, accidentul s-ar fi produs în urma unei coliziuni între un autoturism condus de un tânăr de 21 de ani și un alt autoturism care se afla staționat pe marginea drumului.

„Din primele verificări, polițiștii au stabilit faptul că un autoturism condus de un tânăr de 21 de ani, din comuna Stoicănești, din cauze ce urmează a fi stabilite în cursul cercetărilor, ar fi intrat în coliziune cu un autoturism ce ar fi fost staționat pe marginea părții carosabile. În urma evenimentului rutier, un bărbat de 50 de ani și o femeie de 65 de ani, din comuna Plopii-Slăvitești, județul Teleorman, au decedat, iar un alt bărbat de 57 de ani din aceeași localitate a necesitat îngrijiri medicale, fiind transportat la Spitalul Județean de Urgență Slatina”, informează IPJ Olt, potrivit Stirideolt.

Citește și: Polițistul care și-a pierdut viața luni în accidentul de pe Dunăre, considerat erou de colegi. Acesta a salvat un copil de la înec în 2018

În urma accidentului, tânărul de 21 de ani a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ, ceea ce exclude consumul de alcool. Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate circumstanțele în care s-a produs coliziunea.

Traficul rutier pe Drumul Județean 546A a fost reluat în jurul orei 13.50, după ce au fost efectuate toate procedurile necesare la fața locului.

Autoritățile fac apel la conducătorii auto să respecte toate normele de circulație și să fie prudenți pe drumurile publice, mai ales în perioada sărbătorilor.

Citește și: Revelion 2025. Medicul Tudor Ciuhodaru avertizează cu privire la consumul de alcool și carne. Pericolul poate fi mortal!

DailyBusiness
Lavrov acuză declarații „inexacte” ale lui Rubio și cere clarificări privind rolul SUA în soluționarea conflictului din Ucraina
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Transfer de 1,5 milioane de euro la Universitatea Craiova! El este atacantul francez adus de la locul 5 din campionatul Portugaliei. Exclusiv
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru pensii. Vârsta de pensionare ar putea crește până la 70 de ani. Cine e vizat
Playtech.ro
Cum îţi dai seama că aparatul de aer condiţionat are mucegai? Nu mirosul urât apare prima oară
Adevarul
Infractor prins după o urmărire spectaculoasă. Un șofer și-a oferit mașina polițistului: „Urcați în spate!”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Victor Pițurcă, făcut praf de fostul apropiat al lui Gigi Becali: ”E pervers. Nu are principii și caracter!”
MediaFlux
Rusia tună și fulgeră la adresa României. Gestul lui Emil Boc a enervat oamenii lui Putin: ”Este scandalos”
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?