Carmen Șerban slăbește cu mâncare de la Scărlătescu: „Îmi trimite trei mese pe zi, cu caloriile calculate”

Deși este o gospodină desăvârșită, atunci când are programul încărcat cu evenimente nu reușește să se mobilizeze și să intre și în bucătărie. Așa că se vede nevoită să apeleze la restaurantele care livrează acasă. Problema este că artista a decis să intre și la cură de slăbire, deci mâncărurile pe care și le comandă trebuie să aibă caloriile calculate.
Alina Costache
29 ian. 2025, 17:06
Carmen Șerban slăbește cu mâncare de la Scărlătescu:

Așa se face că artista Carmen Șerban a descoperit restaurantul lui Cătălin Scărlătescu, care face livrări și la domiciliu. Ba, mai mult, are mai multe variante de mediu de dietă, astfel încât Carmen poate mânca cu toată încrederea, fiind sigură că nu depășește aportul caloric recomandat.

Carmen Șerban slăbește cu mâncare dietetică de la restaurantul lui Scărlătescu

Pe lângă dietă, artista merge și la sală pentru a-și tonifia musculatura.

Citeste si Cum arată casa din Maramureș a actriței Laura Cosoi. Este o locuință veche, bătrânească, desprinsă parcă din poveste

Eu gătesc dintotdeauna, de când eram mică. Îmi place să fac mâncare, dar acum recunosc că îmi comand mâncare de la Scărlătescu, pentru că îmi trimite mâncare acasă în fiecare zi, 3 mese, cu caloriile care mi-ar fi necesare ca să mai slăbesc. Îmi selectez de pe site-ul lor ce vreau să mănânc, nu am restricții la nimic.

Merg și la sală. Am început să merg din toamnă din nou, pentru că am avut o ruptură de menisc, ceva nu făceam bine, am încercat să rezolv cauza care a creat efectul, am rezolvat-o cu ajutorul unei echipe de energoterapeuți și, bineînțeles, cu ajutorul lui Dumnezeu. La sală merg pe bandă, o oră trebuie să fac mișcare constantă, nu am voie nici să alerg, dar merg”, a spus Carmen Șerban pentru Click.

Artista a vorbit și despre una dinre cele mai importante lecții pe care le-a învățat în viață, și anume aceea de a trăi clipa și de a nu avea așteptări.

Consider că tot ce am trăit a fost ca o lecție de viață, unele plăcute, altele mai puțin plăcute. E bine să nu avem așteptări și e bine să trăim fiecare moment din plin, să luăm câte ceva frumos din fiecare loc. Viața e frumoasă, mergem înainte și învățăm din fiecare și din tot ceea ce ne aduce bucurie”, a mai spus cântăreața pentru sursa citată.

Citeste si Val de mesaje de susținere pentru Alina Sorescu după finalizarea procesului. Vedete care au trecut prin situații identice sau similare cu ale ei au copleșit-o cu felicitări: „Mă bucur că totul s-a terminat pentru tine. Eu, în schimb, încă mă lupt să îmi recuperez copilul”

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Povestea transferului lui Ofri Arad la FCSB: “Atunci mi-a spus Gigi Becali că e fotbalist!”
Capital.ro
Schimbare la plata concediilor medicale de mâine, 1 iunie. Nicoleta Pauliuc: Am eliminat o mare nedreptate
Playtech.ro
Turiștii au făcut topul celor mai neprietenoase orașe din Europa. Unele sunt pline de români. „Nu ne mai întoarcem acolo”
Adevarul
Un român a câștigat al doilea mandat de primar într-o localitate din Germania. Dominic Fritz: „E și o victorie a valorilor europene”
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie din Moldova, spulberată în drum spre o nuntă. Cinci persoane și-au pierdut viața, printre care și doi copii
iamsport.ro
Șeful CCA, avertisment uluitor pentru arbitri: ”Anul ăsta să nu vorbiți la telefon!”
MediaFlux
Cine este fetița adorabilă din imagine, care refuza să îi dea batista lui Horia Brenciu? Astăzi este una dintre cele mai cunoscute cântărețe din România
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți