Cătălin Botezatu are un apartament de lux în Dubai, la etajul 54. „La ultimul nivel e o grădină tropicală superbă”

Cătălin Botezatu și-a achiziționat un apartament impresionant în Dubai, care îi reflectă rafinamentul. Având în vedere că designerul petrece mult timp în metropolă, și-a dorit o locuință proprie în această destinație de lux. Investiția de sute de mii de euro este o adevărată bijuterie imobiliară, care se remarcă prin designul său elegant și dotările de top.
Alina Costache
13 feb. 2025, 22:33
Cătălin Botezatu are un apartament de lux în Dubai, la etajul 54. „La ultimul nivel e o grădină tropicală superbă”

Locuința lui Cătălin Botezatu din Dubai oferă o priveliște spectaculoasă atât asupra Oceanului Indian, cât și asupra orașului Dubai. Având multiple proiecte internaționale în derulare, designerul a considerat că achiziționarea unei proprietăți în acest oraș de lux reprezintă o decizie excelentă. La 55 de ani, Cătălin ar fi investit peste 350.000 de euro pentru apartamentul său din Dubai, o alegere ce reflectă statutul său și succesul profesional.

Citește și: Reacția neașteptată a designerului Florin Burescu după ce a aflat că mentorul său, Cătălin Botezatu, îi va preda ștafeta în materie de modă. Cui îi va lăsa averea Botezatu. Copiii lui ies din schemă

„Este la etajul 54. Are priveliștea către Ocean, dar și către partea de oraș. La ultimul etaj e o grădină tropicală superbă, unde plouă, unde sunt păsări care zboară. Sunt piscine artificiale, magazine, săli de evenimente. Aș putea spune că următoarea prezentare o fac la mine acasă”, a povestit Cătălin Botezatu, la Antena Stars.

„Are un dressing mare, o baie mare, un living încăpător, niște dormitoare. E foarte important, pentru că apartamentele cumpărate acum vor avea o valoare extraordinară peste doar câteva luni. Sunt oferte de nerefuzat”, a mai spus creatorul de modă.

Dubaiul este renumit pentru oportunitățile de afaceri, impozitele reduse și nivelul înalt de securitate, ceea ce îl face o destinație preferată de numeroase vedete internaționale. Mulți români celebri au optat pentru investiții imobiliare în acest oraș, iar Cătălin Botezatu se alătură acestui trend, profitând de avantajele oferite de acest mediu prosper.

Cătălin Botezatu a vizitat de numeroase ori Dubaiul, fiind implicat în proiecte de modă și evenimente exclusiviste. Acum, designerul a ales să-și achiziționeze propria locuință în Emiratele Arabe Unite. „Încă sunt (în Dubai), abia începe treaba. Da, am luat apartamentul de mult. Acum vin doar cu treabă. A început Săptămâna Modei la Dubai și aici voi fi”, a declarat Cătălin Botezatu în cadrul emisiunii Un show păcătos.

Imobilul ales de Cătălin Botezatu se află la înălțime, oferind o panoramă impresionantă asupra Dubaiului, orașul care atrage anual milioane de turiști, scrie spynews.ro. Imaginile cu noua sa achiziție dezvăluie un interior elegant, amenajat cu un rafinament desăvârșit. Spațiul se remarcă prin tonuri deschise de crem și alb, într-un design minimalist, dar cu un aer sofisticat, care reflectă perfect gusturile distinse ale creatorului de modă.

Dubaiul a devenit o destinație de top pentru multe vedete din România, care au ales să își achiziționeze locuințe în acest oraș, extrem de apreciat la nivel internațional. Metropola oferă o multitudine de oportunități de afaceri având o legislație strictă, taxe reduse, nivel înalt de securitate și, desigur, peisaje urbane spectaculoase care îți captează imediat atenția și te fac să te îndrăgostești de acest loc.

Citește și: Sărbători de coșmar pentru Cătălin Botezatu. Ce a pățit celebrul creator de modă

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
De ce s-a certat Gino Iorgulescu cu Mircea Lucescu. Totul s-a întâmplat după o petrecere pe holul unui hotel
Capital.ro
S-a stins o mare voce a României. Lumea muzicii e în doliu: O voce sensibilă, puternică și un muzician desăvârșit
Playtech.ro
Unde te poți caza ieftin dacă vrei să mergi să vezi Târgul de Crăciun de la Craiova. Prețurile pornesc de la 170 de lei pe noapte
Adevarul
Iarna de la vârful puterii: Ceaușeștii și vacanțele luxoase în România înghețată. Istoric: „Nici fetele lui Dej, nici copiii lui Ceaușescu nu-l mai așteptau pe Moș Crăciun“
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ea este Adriana, tânăra care și-a pierdut viața în Italia. Aceasta a pătruns pe sensul opus și s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Mesaj exploziv din partea fostului antrenor al Craiovei: ”Mirel a plecat plângând, i s-a luat șansa la titlu și a fost lucrat fără să poată spune adevărul. Slugoii și maimuțoii din jurul lui Mike au jubilat că au scăpat de el”
MediaFlux
Ea este zodia care ar putea fi cerută în căsătorie chiar de Crăciun! Cine este norocoasa horoscopului
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Certificat de Reputație în Afaceri – de ce merită să ai grijă din timp de reputația online