Conacul unui grof din Banat, transformat în… SRL

Fostul conac al grofului Zichy din Pesac va deveni, în curând, centru comercial. În lipsa unor moştenitori, clădirea, confiscată pe vremuri de comunişti, a intrat ulterior în patrimoniul administraţiei locale, scrie RENASTEREA.RO.
Romania TV
09 iul. 2013, 10:44
Conacul unui grof din Banat, transformat în... SRL