Moarte SUSPECTĂ. Poliţia a deschis o ANCHETĂ în cazul decesului unui suporter al echipei Petrolul

Poliţia Transporturi Feroviare a deschis o anchetă în cazul decesului suporterului echipei de fotbal Petrolul Ploieşti care a decedat, miercuri seară, după ce a căzut din trenul care transporta spre Bucureşti galeria clubului prahovean pentru meciul din Supercupa României.
Romania TV
11 iul. 2013, 11:38
Moarte SUSPECTĂ. Poliţia a deschis o ANCHETĂ în cazul decesului unui suporter al echipei Petrolul

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, Raluca Brezeanu, a declarat, joi, că ancheta se desfăşoară sub coordonarea procurorilor de la Parchetul de pe lângă Tribunalul Prahova, mai mulţi martori la incident fiind audiaţi până în acest moment, informează Agerpres.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Parchetului, Georgiana Iorguţă, în urma primelor cercetări efectuate la faţa locului, dosarul a fost înregistrat cu „moarte suspectă”, urmând ca anchetatorii să stabilească în ce condiţii a survenit decesul suporterului petrolist.

Trupul neînsufleţit al bărbatului se află la Serviciul de Medicină Legală Prahova în vederea efectuării necropsiei.

Cercetările în acest caz continuă pentru stabilirea cu exactitate a situaţiei de fapt, a precizat Brezeanu.

Incidentul în urma căruia un suporter al FC Petrolul, un bărbat în vârstă de 35 de ani, a murit, s-a petrecut miercuri după amiază, în jurul orei 17,15, între localităţile Prahova şi Crivina, din judeţul Prahova.

Conform datelor făcute publice de CFR Călători, garnitura cu care se deplasau suporterii Petrolului era formată din patru vagoane etajate şi fusese închiriată de Asociaţia ”Lupii Galbeni”. Trenul a ajuns în Gara Bucureşti Obor cu o întârziere de 43 de minute.

Steaua Bucureşti a câştigat Supercupa României la fotbal, după ce a învins Petrolul cu scorul de 3-0, pe Arena Naţională, iar înaintea meciului s-a ţinut un moment de reculegere în memoria suporterului petrolist.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Cum îi afectează, de fapt, pe fotbaliștii români noile reguli FIFA privind transferurile. Cazurile Borza, Tavi Popescu sau Rareș Ilie
Capital.ro
UE introduce o nouă clasă de înmatriculare în UE. Regulile, în vigoare din 2027. Șoferii care vor avea parte de schimbări
Playtech.ro
Greșeala care blochează dosarul de pensie. Documentul lipsă poate întârzia plata cu luni de zile
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A numit ”singura echipă care îi poate pune probleme Spaniei” la CM 2026: ”Ascultați ce vă spun!”
MediaFlux
Beneficii pentru românii de peste 40 de ani. Mulți nu știu că au acest drept gratuit în țara noastră
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?