Anamaria Prodan, dezvăluiri despre averea pe care o are și bunurile cumpărate în timpul căsniciei cu Reghecampf: „Am fost milionară de când am deschis ochii”

Anamaria Prodan spune că nu s-a îmbogățit în timpul relației cu Laurențiu Reghecampf și că toată averea pe care o are provine din munca ei și din moștenirea lăsată de mama ei, Ionela Prodan.
Alina Costache
12 mai 2025, 12:41
Anamaria Prodan, dezvăluiri despre averea pe care o are și bunurile cumpărate în timpul căsniciei cu Reghecampf: „Am fost milionară de când am deschis ochii”
Anamaria Prodan, dezvăluiri inedite despre averea sa

Anamaria Prodan a dezvăluit că de multe ori ea a fost bărbatul în relații și că cea mai mare parte din averea sa provine din impresariat. Mai mult, recunoaște că nu a avut lispuri financiare nici în copilărie. Vedeta nu a făcut încă partajul cu Laurențiu Reghecampf, chiar dacă divorțul s-a pronunțat, pentru că bunurile comune se află sub sechestru.

Citește și: Andreea Marin, declarații despre rivalitatea cu Mihaela Rădulescu: „A fost construită de cine avea interesul”

Anamaria Prodan a făcut bilanțul pe care le-a obținut alături de fostul soț. Cu toate astea, impresara a ținut să precizeze că nu a avut niciodată nevoie de un bărbat care să îi ofere un confort financiar, deoarece la acest capitol nu a avut niciodată de suferit.

„Nu am avut nimic în afară de două sau trei căsuțe. (nr. Ce a avut cu Laurențiu Reghecampf). O casă la Snagov și două apartamente. Pentru o viață de om? Eu sunt Anamaria Prodan, nu uitați, de când m-am născut. Mama mea, despre care fostul meu soț spunea: „Cine, domnule?’ Am un dosar mare cu semnăturile lui Reghe cam câți bani a luat împrumut de la mama mea. Milioane. Deci eu am fost milionară de când am deschis ochii pe pământul acesta.

Nu am avut niciodată nevoie de un bărbat să mă facă milionară. Eu când îi aud: „a făcut-o Reghe’. Stai să ne liniștim. Păi, înainte să apară Reghe de prin Germania, Liga a doua, eu aveam, dacă vă aduceți aminte, cu Adrian Mutu, compania de impresariat și deja aveam în companie cei mai importanți fotbaliști și antrenori ai României’, a spus Anamaria Prodan în podcastul Tare de tot cu Viorel Grigoriu.

Citește și: Ioana Ginghină șterge pe jos cu Dana Budeanu, din cauza lui George Simion: „Nu o ține stomacul, ca pe mine, la discuții cu toată lumea”

Vedeta e de părere că a greșit în relațiile ei, pentru că a tras prea mult ca să ajungă la un anumit nivel de trai și le-a oferit pe tavă partenerilor săi tot ce era nevoie.

„Eu când îi aud, bine, tot frustrați, care citesc ceva în ziar: Are dreptate săracul Reghe.’ A doua zi citesc altceva: „Nenorocitul de Reghe, are dreptate Prodanca’. Oameni care merg după vânt. Dar nu, eu nu am avut nevoie în viața mea de niciun leu, de absolut nimic de la un bărbat. Da, e adevărat. Eu am fost bărbatul în relațiile mele.

Mi-am asumat, așa am crescut, am greșit că trebuia să fiu femeie, să-i las pe ei să muncească, să le sară capacele, să-mi dea ce visam eu noaptea. Căci astăzi primesc, să știi că de la Dumnezeu primesc. Nu, nu s-a deschis niciodată. (nr. Partajul) Cine? Păi, trebuie să fie și bani ca să se deschidă un partaj. Asta-i adevărat, nu? Deocamdată sunt sechestre puse pe tot ce are el cu mine’, mai spune Anamaria Prodan.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vremea se va schimba radical în România! Europa, lovită de un val neobișnuit de aer rece
Fanatik.ro
Ce au scris maghiarii după ce Sepsi a promovat în SuperLiga României
Capital.ro
Ilie Bolojan exclude o nouă coaliție cu PSD: „În condiţiile în care acest partid va fi în guvernare, PNL va fi în opoziţie”
Playtech.ro
La ce să fii atent când închiriezi o maşină în Grecia, Italia sau Spania pentru a nu avea cheltuieli în plus. Sfaturi esenţiale pentru turişti
Adevarul
România intră sub asediul furtunilor. DSU și ISU mobilizează forțe speciale în județele aflate sub Cod portocaliu
wowbiz.ro
Apar detalii neașteptate în crima din Bihor. Avocatul familiei fetei ucise vorbește despre posibila implicare a altor persoane: „Nu o să spun cu nume și prenume”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cum ar fi supraviețuit micuțul Alexandru în pădure timp de două zile! Un fost vânător a venit cu explicații
iamsport.ro
Uluitor! Finanțatorul din SuperLiga care a fost muncitor pe șantier înainte de a deveni milionar: ”Nu a fost nimic calculat”
MediaFlux
Horoscop financiar pentru weekendul 16-17 mai 2026. Cele patru zodii care vor putea câștiga o sumă mare de bani
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi