Nicio zi nu e plictisitoare atunci când Gigi Becali își face prezența. Fotografiile surprinse recent îl arată pe patronul celor de la FCSB într-o ținută de șantier aparte: bustul gol, pantaloni negri și tricoul legat pe cap, de parcă ar purta un turban.
Latifundiarul din Pipera a inspectat cu atenție șantierul impunătorului lăcaș de cult pe care l-a ridicat în zonă, în timp ce, la doar câțiva metri, bolidul său de lux, un Rolls Royce de un albastru intens, strălucea în lumina razelor de soare.
@marius.mitran89 #Becali#fcsbesteaua🔵🔴 ♬ original sound – ❤️💙
Totul s-a întâmplat sub privirile curioase ale clienților de la McDonald’s-ul aflat chiar lângă biserică, că doar intră mai bine Big Mac-ul după ce te-ai rugat la Bunutzu.
Becali a investiti zeci de milioane de euro în biserica care se vrea una cu totul specială. Lucrările implică materiale și stiluri care mai de care: turle suflate cu aer, mozaicuri în foiță de aur, interior în sti bizantin fără stâlpi, clopote controlate prin calculator.
Latifundiarul din Pipera a promis că va construi această biserică după o victorie notabilă a echipei sale și iată că s-a ținut de cuvânt. Numai pentru acoperișul lăcașului acesta ar fi scos din buzunar un milion de euro, fiind adus din Ucraina și aurit. Se vehiculează că suma totală investită de acesta s-ar ridica la 30 de milioane de euro.