Dana Budeanu intervine în scandalul tânărului care a agresat un nepalez: „Alt nutreț pentru proști. Între timp, România dă bani la străini și ia de la ai ei”

Dana Budeanu intervine în scandalul tânărului care a agresat un livrator nepalez, numind totul un „nutreț pentru proști”, care a apărut, suspect, la numai câteva zile după declarația scandaloasă a deputatului AUR, Dan Tănasă.
Alina Costache
28 aug. 2025, 15:27
Dana Budeanu intervine în scandalul tânărului care a agresat un nepalez: „Alt nutreț pentru proști. Între timp, România dă bani la străini și ia de la ai ei”

Dana Budeanu lansează o ipoteză surprinzătoare în scandalul în care un tânăr a agresat un nepalez pe stradă și l-a trimis „în țara lui”. Creatoarea de modă a atras atenția asupra adevăratelor detalii din spatele evenimentului și a vorbit despre manipularea opiniei publice.

Dana Budeanu numește scandalul lovirii livratorului nepalez „nutreț pentru proști”

Un livrator străin care lucrează în România prin intermediul platformei Bolt Food a fost atacat pe stradă. Atacatorul l-a lovit, iar mai apoi i-a strigat să plece înapoi în țara lui.

Citește și : Cine este Andrei, polițistul erou care l-a salvat pe livratorul nepalez atacat pe stradă în timpul liber. Agresorul a fost arestat pentru 30 de zile

În cele din urmă, un polițist în civil a intervenit și l-a imobilizat pe atacator. Poliția Capitalei a anunțat că atacatorul este un tânăr în vârstă de 20 de ani. După ce acesta a fost imobilizat, tânărul a fost condus la Secția de Poliție nr. 7, în vederea continuării cercetărilor.

Dana Budeanu consideră că publicul este „hrănit” cu emoție și empatie, ceea ce distrage atenția de la corupție și de la activitatea dezastruoasă a guvernanților. De asemenea, ea arată că este cel puțin ciudat ca, la câteva zile de la declarația lui Dan Tănasă, să se întâmple un astfel de eveniment.

„Alt nutreț pentru proști. Siemion urlă pă imigranți și brusc apare și o bătaie, postată de toți #rezist. Între timp, România dă bani la străini și ia de la ei tot! Atât de proști vă cred!

Citește și : Godină îl face praf pe Dan Tănasă: „Parazitul ăsta mare, umflat și dobitoc e parlamentar și incită la discriminare”/ Tănasă: „România trebuie să fie o ţară sigură pentru cetăţenii săi”

Culcați-vă liniștiți! Mâine găsesc altă prosteală la care stați holbați, în timp ce ei vând țara la barbut!”, a transmis Dana Budeanu.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
CFR Cluj, decizie de ultimă oră după întâlnirea cu președintele Iuliu Mureșan: „Suntem oameni maturi, ne-am înțeles! Începe de luni”. Exclusiv
Capital.ro
Călin Georgescu nu are nicio șansă! Ce se va întâmpla dacă AUR îl va propune premier
Playtech.ro
De ce nu reușești să vinzi un apartament, chiar dacă pare atractiv. Problemele pe care cumpărătorii le observă imediat
Adevarul
Val de reacții la mesajul angajatei care lucrează de pe plajă. „O zi normală și productivă de lucru, într-un decor neobișnuit”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Ioan Isaiu înainte să moară: ,,Urmează o injecție”
iamsport.ro
'67 vs. 70'. Un maratonist celebru l-a ironizat pe Gigi Becali. Ce a putut să scrie despre patronul FCSB
MediaFlux
Putin anunță sfârșitul războiului din Ucraina. Când ar vrea sa se întâlnească cu Zelenski
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi