Cătălin Scărlătescu, Sorin Bontea și Florin Dumitrescu, moment plin de umor în cadrul emisiunii „Pe drumul gustului”: „Poate iese struțul și te întreabă de sănătate”

Cătălin Scărlătescu, Sorin Bontea și Florin Dumitrescu fac show în aventura culinară "Pe drumul gustului" de la Pro TV. Bucătarii s-au distrat copios când s-au chinuit să spargă un ou de struț folosind un bughiu.
Mircea Filipescu
12 sept. 2025, 11:37
Cătălin Scărlătescu, Sorin Bontea și Florin Dumitrescu, moment plin de umor în cadrul emisiunii

Cătălin Scărlătescu, Sorin Bontea și Florin Dumitrescu au oferit un moment plin de umor în cadrul emisiunii „Pe drumul gustului”, confruntându-se cu provocarea de a sparge un ou de struț.

Cei trei chefi au încercat diverse metode pentru a sparge oul de struț ce cântărește aproape 1,5 kg și are o coajă extrem de dură. Bucătarii au folosit burgiul, au dat lovituri, însă până la urmă un cuțit a fost rezolvarea problemei. Momentul i-a făcut să râdă în hohote pe fanii emisiunii.

„S-a chinuit Scărlătescu la oul ăla cu un burghiu, nu a funcționat, nu știu cum trebuia să fie spart cu burghiul. Băi, nenică, ori era burghiul prea mic, ori oul prea mare, pentru că mie nu mi s-a părut că gaura aia ar fi putut să scoată tot oul de acolo. Nu are acum”, a explicat Florin Dumitrescu.

Citește și: Cătălin Scărlătescu, primele declarații după despărțirea de Doina Teodoru: „Extraordinar de bine!”

Într-un final, chef Scărlătescu a reușit să rezolve problema, spre amuzamentul colegilor săi.

„Eu zic că dacă mâncăm atâta calciu, o să rămânem fără măsele. Ia vezi, mă, poate iese struțul și te întreabă de sănătate”, a spus chef Sorin Bontea.

În timp ce aceștia se chinuiau să rezolve dilema oului de struț, erau asistați de public, iar din acest motiv, chef Florin Dumitrescu a fost de părere că „trebuie să fim atenți ce facem, pentru că oamenii ăia vor vedea de acolo și vor judeca”.

Emisiunea pe Drumul Gustului reprezintă „primul format în care publicul îi va descoperi pe cei trei chefi așa cum sunt ei în viața de zi cu zi: amuzanți, puși numai pe farse și extrem de competitivi când vine vorba de bucătărie”.

Bucătarii vor merge în locuri spectaculoase și vor fi văzuți în situații necunoscute de nimeni.

„De la sărit cu parapanta în Tenerife, până la gătit în timpul unei furtuni de nisip în Maroc, de la drifturi cu barca de mare viteză pe canalele Deltei și până la tiroliana de mare viteză din Bucovina.

Este, așadar, formatul-mănușă al celor trei prieteni care iubesc viața și gătitul la fel de mult cum îi iubește publicul din România pe ei”, a spus Radu Croitoru, senior creative producer PRO TV.

Citește și: Florin Dumitrescu a dezvăluit cea mai ciudată mâncare pe care a încercat-o vreodată: „A fost cea mai dubioasă și era gătită de Bontea”

DailyBusiness
Joburi 2025. Unde te poți angaja dacă nu ai studii superioare. Marile orașe sunt cele mai ofertante. Sectorul de activitate care este permanent în căutare de angajați
Spynews
Halloween 2025: Idei de costume, decorațiuni și cum să organizezi o astfel de petrecere acasă
Fanatik.ro
Elena Hagi, imagini emoționante, în premieră. Cum a fost surprinsă alături de Ianis Hagi
Capital.ro
A murit unul din profesorii de geniu ai țării. Diana Șoșoacă spune adio unui mare român: O făclie a românismului, veșnic arzând pentru adevăr
Playtech.ro
Un nou marcaj rutier în București schimbă regulile în intersecții. Ce trebuie să faci ca să nu iei amendă
Adevarul
Război de distrugere: Putin nu mai vrea să cucerească Ucraina, ci să o ruineze
wowbiz.ro
AVEM PRIMA REACȚIE a lui Irinel Columbeanu după ce Monica Gabor s-a întors în România: „Nici nu m-a...”
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
FOTO. Ioana Țiriac, în bikini, i-a pus pe jar pe arabi!
kanald.ro
Doi dintre bărbații care au murit în Munții Făgăraș erau polițiști. Niciunul nu era echipat corespunzător pentru drumențiile montane
Cancan.ro
Ce a făcut mulțimea când Principesa Margareta și Principele Radu au ajuns la sfințirea Catedralei Mântuirii Neamului
iamsport.ro
Banciu, dezlănțuit la adresa echipei din SuperLiga: ”Trebuie să dispară, ne-a plictisit suficient! Nu îi va regreta nimeni”
MediaFlux
Armata Româna avertizează populația. Străzile se vor umple de convoaie și echipamente militare
stirilekanald.ro
Câtă durere! Alina a murit în urma unei crize de astm bronșic. Tânăra de 30 de ani era mama unei fetițe de 7 ani: „Oamenii ca ea nu se uită ușor”
substantial.ro
Confidențialitate și profesionalism în activitatea unui detectiv Timișoara