Trei români acuzaţi de crime informatice, căutaţi de poliţiştii din Tokyo

Românii fac probleme şi în Tokyo. Trei conaţionali sunt suspectaţi că făceau parte dintr-o reţea care a furat 45 de milioane de dolari de la bănci, cu ajutorul unor carduri false.
Iulian Tudor
30 iul. 2013, 09:55
Trei români acuzaţi de crime informatice, căutaţi de poliţiştii din Tokyo

Cei trei români, toţi în vârstă de 28 de ani, au părăsit Japonia, potrivit România TV. Poliţiştii din Tokyo au emis mandate de arestare pentru aceştia şi au solicitat autorităţilor de imigrare să furnizeze informaţii despre destinaţia lor.

Există suspiciuni că cei trei români ar avea legătură cu o organizaţie internaţională suspectată de infracţiuni informatice. Opt membri ai reţelei au fost deja puşi sub acuzare de către departamentul de justiţie al SUA.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Florinel de la Chefi la cuțite, scandal în avion cu o stewardesă! A primit interdicție
Fanatik.ro
Anamaria Prodan, mesaj puternic pentru cei care îi cunosc valoarea: ”Încăpățânarea nu este un defect”
Capital.ro
Regulă pentru românii care stau la bloc. Obligație pentru cei care au balcon. Se obține autorizație în 30 de zile
Playtech.ro
Harta sărăciei din România. Zonele în care oamenii trăiesc cel mai greu, potrivit datelor oficiale
Adevarul
Soldați ruși schilodiți în războiul din Ucraina au fost puși să defileze la o paradă de Ziua Victoriei
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un nou-născut care s-a stins în Maternitatea Polizu ar fi fost lăsat să putrezească în incubator! Părinții, sfâșiați de durere, cer să li se facă dreptate
iamsport.ro
Totul pentru transferul la FCSB! A început să plângă în fața patronului: ”Vreau și eu!”
MediaFlux
Avertisment privind hantavirus! Nu este un nou COVID-19
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi