Misterul rechinului de la metrou a fost rezolvat: Află ce s-a întâmplat FOTO

Un rechin mort a fost descoperit, săptămâna aceasta, într-un vagon de metrou din New York. Unii au crezut că este o farsă, altora nu le-a păsat, ci doar au fost dezgustaţi de miros. Anchetatorii au reuşit, în cele din urmă, să rezolve misterul.
Alina Costache
09 aug. 2013, 18:31
Misterul rechinului de la metrou a fost rezolvat: Află ce s-a întâmplat FOTO

Sincronizarea a fost perfectă: rechinul a fost descoperit în timpul celebrei „Săptămâni a Rechinului” de la Discovery Channel. Călătorii i-au făcut fotografii, i-au pus ţigări în gură şi chiar un bilet de metrou alături. Internetul a aflat de el atunci când studentul new yorkez Brandon Sanchez a postat următoarea imagine pe Instagram:

Destul de ciudat, însă, acum, au venit şi explicaţiile. Potrivit New York Post, nişte copii au găsit rechinul când înotau lângă Coney Island din Brooklyn. Rechinul mort a ajuns, în cele din urmă, la Chris Landros, care l-a considerat frumos şi l-a luat acasă cu el. Tânărul de 31 de ani a considerat, însă, că cel mai bine ar fi să îl lase în metrou, pentru a se bucura şi alţi pasageri de el.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Proiectul gigant care putea revoluționa fotbalul românesc. Cum trebuia să arate arena Cotroceni și cine s-a opus
Capital.ro
Doliu în televiziune! Cel mai frumos actor actor s-a stins din viață. Toată lumea l-a văzut în seriale la TV
Playtech.ro
Program bănci de Crăciun Zilele în care vor avea program scurt şi în care vor fi închise
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet