Cum și unde s-au cunoscut Monica Davidescu și Aurelian Temișan: „Venea dintr-o relație care se terminase și suferea”

Monica Davidescu și Aurelian Temișan s-au cunoscut în urmă cu 30 de ani, când artistul suferea după fosta iubită. Povestea lor de dragoste a început la un spectacol, când ea îl prezenta și el cânta. S-au împrietenit destul de repede, iar după câteva luni au început o relație de dragoste.
Anca Toma
08 ian. 2026, 19:20
Cum și unde s-au cunoscut Monica Davidescu și Aurelian Temișan:
Monica Davidescu și Aurelian Temișan s-au cunoscut în urmă cu 30 de ani

Monica Davidescu a povestit recent cum a început relația lor, într-o perioadă în care artistul ieșea dintr-o relație care îl afectase profund. La zece zile după ce s-au cunoscut, actrița a fost invitată la concertul lui de la Sala Palatului, unde a avut parte de o surpriză, deoarece el a prezentat-o părinților săi ca pe o colegă.

Citește și: Monica Davidescu a ajuns de urgență la spital. Mesajul transmis de actriță: „E multă trudă pentru salvarea unui om”

Monica Davidescu: „Ne-am întâlnit la un spectacol”

Sunt 30 de ani de când ne-am cunoscut, Jorge. Ne-am cunoscut la muncă. El venea dintr-o relație care se terminase și în urma căreia el chiar suferea, dar se terminase de vreo șase luni relația aceea. Ne-am întâlnit la un spectacol în care eu prezentam și el cânta.

Era seara, era târziu, pe vremea aceea, între 1990 și 2000-2002, era clar că trebuia să existe un program de noapte și exista un program cu artiști în fiecare restaurant… cred. Restaurantele și barurile de noapte aveau program cu artiști, muzică, sketch-uri și dansuri.

Eu prezentam acel program, el a venit seara, era ultimul care intra, i-am spus: ‘Bună! Sunt Monica, cum vrei să te prezint, dacă vrei să prezint ceva anume…’. Că vezi tu, nu știam de fiecare, nu aveam internetul la dispoziție. Dacă vrea să spun ceva de vreo piesă sau dacă lansează ceva: ‘Nu, prezintă-mă cum vrei tu, simplu, nicio problemă’.

Și l-am prezentat, după care am mai vorbit, ne-am împrietenit, era 13 ianuarie când ne-am cunoscut. Zece zile mai târziu mă invită, ne invită pe toți de altfel, din spectacolul respectiv, la concertul lui, avea concert la Sala Palatului. Ne ducem, numai că în seara aia m-a luat de acasă și m-a prezentat și părinților lui: ‘Uite, o colegă de-a mea’. Am zis: ‘Băi, e cam devreme, adică încă nu ne-am pupat’. Nu știu, îmi plăcea așa de el, dar nu începusem o relație.

Mă rog, am fost în calitate de o prietenă bună, o colegă. După care, după vreo trei luni a debutat și relația noastră și am rămas împreună. După vreo trei luni, cam în primăvară a debutat relația noastră și de atunci suntem împreună… au trecut 30 de ani, nu știu când”, a povestit Monica Davidescu în podcast-ul lui Jorge.

https://www.youtube.com/watch?v=y9mh1-o9C7o

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Sportivul celebru care a fost acuzat de violență domestică! Fosta iubită a publicat imagini cu vânătăile și rănile suferite
Capital.ro
Reguli la bloc pentru proprietarii apartamentelor nelocuite. Obligații chiar și cu zero persoane declarate la întreținere
Playtech.ro
Impozitul auto în 2026: Noua formulă de calcul aduce creșteri masive, iar mașinile hibride pierd avantajele fiscale
Adevarul
Impozit cât două salarii medii pentru un apartament minuscul. Explicațiile unui specialist
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Două femei au fost lovite de mașină, în timp ce mergeau pe marginea șoselei, în Dolj! Una dintre ele și-a pierdut viața
iamsport.ro
Finanțatorul din SuperLigă îl atacă pe primar: ”E strigător la cer! Trebuie un semnal de alarmă ca să facă el ceva, sunt probleme foarte mari, e vorba de respect”
MediaFlux
Ne luăm adio de la cele 4 anotimpuri? Anunțul care răstoarnă tot ce știam
stirilekanald.ro
El este polițistul care l-a ucis pe Sergiu, moldoveanul găsit pe un câmp din Italia. Ucigașul l-a privit în ochi și l-a împușcat în cap, după care a fugit din țară
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend