Nicoleta Luciu, devastată după ce a pierdut două sarcini: „Plângeam înăbușit, în prosop, să nu mă audă nimeni”

Nicoleta Luciu are o familie frumoasă alături de soțul ei, Zsolt Csergo, și cei patru copii, însă puțini știu că a pierdut două sarcini la începutul relației . La acea vreme, vedeta a suferit foarte mult și plângea fără să o vadă nimeni.
Anca Toma
14 feb. 2026, 13:01
Nicoleta Luciu, devastată după ce a pierdut două sarcini:
Nicoleta Luciu, devastată după ce a pierdut două sarcini

Nicoleta Luciu a vorbit despre perioada grea prin care a trecut, atunci când a pierdut două sarcini. Pe masa doctorului, înainte de anestezia generală, a promis că următoarea dată când va veni în cabinet, va fi însărcinată cu tripleți, iar dorința i-a fost îndeplinită.

Citește și: De ce s-a retras Nicoleta Luciu din televiziune după ce a devenit mamă. „Mi s-a părut așa că am reînviat!”

Nicoleta Luciu: „A fost o conexiune cu Universul. A fost ca o rugăciune”

Prima sarcină când am pierdut-o, am făcut depresie. Am plâns foarte mult. Aveam copii acasă de care trebuia să am grijă, dar mai aveam momente când mă duceam în baie și plângeam înăbușit, în prosop, să nu mă audă nimeni.

Erau mama, soacra mea, bărbatul meu, când venea în weekenduri… Și când știam că toată lumea s-a culcat, mă duceam să fac duș. Atâta plângeam, în duș, atunci a fost greu. Pe urmă am rămas din nou însărcinată, m-am bucurat tare mult, nu i-am zis soțului. Aveam nouă sau 10 săptămâni și s-a oprit.

Era transpirată ginecoloaga și zice: ‘Nu mai are activitate cardiacă’. Mi-a făcut antestezie generală și înainte să adorm total, am zis ‘data viitoare când o să mă pui aici, o să fac tripleți’. Dorințele se îndeplinesc nu atunci când ești cu îndârjire, ci când o spui ca un copil.

Momentele acelea, înainte să adorm total, a fost o conexiune cu Universul. A fost ca o rugăciune. Și s-a întâmplat!”, a povestit Nicoleta Luciu în cadrul podcastului ”Gând la gând cu Teo”.